Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

5 (2 opinie)

Producent: Britax Romer | Źródło: polska dystrybucja

Warto kupić u nas! Warto kupić na abcgps.pl

Produkt archiwalny

Gratis W skrócie Opis Specyfikacja W zestawie Gwarancja Akcesoria

Gratis

W skrócie

Fotelik samochodowy Britax Romer Evolva 1-2-3 SL Sict 9-36 kg

Przedział wagowy dziecka 9-36 kg
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 3
Mocowane Isofix Tak
Przodem do kier. jazdy Tak
Tyłem do kier. jazdy Nie
Regulacja pozycji Tak
Zagłówek z regulacją wysokości Tak
Test plus Nie
Fotel obrotowy Nie
I-Size Nie
Top Tether Nie
Prowadnica Pasa Biodrowego Nie
System Ochrony Bocznej Zewnętrzny
Wkładka Redukcyjna Nie

Opis

Evolva 1-2-3 SL SICT to wielofunkcyjny fotelik marki Britax Romer dedykowany dzieciom od około 9 miesiąca życia, aż do górnej, możliwej granicy użytkowania, wyznaczonej przez przepisy. Siedzisko mocowane jest z zastosowaniem 3-punktowych pasów bezpieczeństwa dostępnych w samochodzie oraz bezpośrednio do ramy pojazdu za pomocą niezawodnego systemu Soft-Latch Isofix. Innowacyjna technologia Sict dodatkowo zwiększa ochronę w czasie kolizji bocznej.

Elastyczny i zaawansowany technologicznie

Wielofunkcyjność fotelika Evolva 1-2-3 SL Sict pozwala na jego swobodne transportowanie pomiędzy samochodami. Dzięki niskiej wadze oraz prostej obsłudze, możliwe jest dopasowanie siedziska do każdego rodzaju kanapy. Dodatkowo montaż może odbyć się przy użyciu sztywnych złączy systemu Isofix i pasów lub samych 3-punktowych pasów bezpieczeństwa. Opatentowana innowacyjna technologia ochrony bocznej i możliwość montażu siedziska w dowolnym pojeździe, gwarantują że fotelik będzie niezawodnie służyć przez długie lata.

Praktyczny i wielofunkcyjny

Znana i lubiana seria fotelików samochodowych Evolva, cieszy się popularnością wśród użytkowników od ponad 10 lat. Najnowsza odsłona modelu Evolva 1-2-3 SL Sict została wzbogacona o nowe technologie zapewniające wyższe bezpieczeństwo oraz nowy, stylowy wygląd. Zredukowano do minimum wpływ negatywnej energii kinetycznej na ciało małego pasażera, dzięki zastosowaniu specjalnych osłon bocznych Sict. Specjalny mechanizm Soft-Latch Isofix umożliwia sztywne połączenie z kanapą samochodową oraz (w razie potrzeby) na łatwe odpięcie od systemu szybkiego mocowania. Montaż uniwersalnego fotelika może mieć miejsce także przy użyciu pasów bezpieczeństwa. Jest to idealne rozwiązanie dla osób które nie posiadają technologii Isofix w swoim pojeździe. Siedzisko zostało zaprojektowane dla dzieci, które znajdują się w przedziale wagowym od 9 kg do 36 kg.

Funkcja Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Ulepszony i niezawodny

System ochrony Sict zastosowany w foteliku, pozwala na dodatkowe odizolowanie jego korpusu od drzwi pojazdu i zaabsorbowanie części siły uderzenia, która powstaje wskutek bocznej kolizji samochodu. Ma to przede wszystkim wpływ na zmniejszenie ryzyka urazów górnych partii ciała dziecka. Nowoczesny wygląd został uzyskany poprzez zaprojektowanie stylowej, ale i praktycznej tapicerki. Zmiany dotyczą również zagłówka oraz ochraniaczy wokół uprzęży siedziska. Zostały one pokryte specjalnym materiałem, który jest miły w dotyku i zapewnia dodatkową wygodę. Długie badania i prowadzone testy w dziedzinie bezpieczeństwa fotelików samochodowych przez ekspertów Britax, pozwoliły w ciągu ostatnich 10 lat cieszyć się zaufaniem konsumentów. Najnowszy model Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT posiada wbudowany mechanizm Soft-Latch (miękki Isofix), który umożliwia sztywne połączenie z kanapą pojazdu, gwarantując odpowiednia ochronę pociechy w trakcie nawet najdłuższych podróży.

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg cecha

Długi okres użytkowania

Siedzisko dopasowuje się do rosnącego dziecka i pozwala w pełni korzystać z możliwości jakie oferuje, przez cały czas użytkowania. Evolva 1-2-3 SL Sict przeznaczony jest dla podróżników w grupie wagowej od 9 kg do 36 kg. Łatwa obsługa umożliwia prostą zmianę uprzęży, która następuje w chwili osiągnięcia przez dziecko 18 kg. Następnie stosuje się 3-punktowe, wbudowane w pojeździe pasy, aż do uzyskania 36 kg wagi.

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg funkcjonalność

Cechy fotelika

Zaawansowany system bezpieczeństwa SICT

Nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie ochrony dziecka na wypadek kolizji bocznej samochodu, pozwala znacząco zminimalizować ryzyko obrażeń. Aby we właściwy sposób skorzystać z zaawansowanej funkcji ochrony, system należy odpowiednio wyregulować i ustawić w stronę najbliżej położonych drzwi wejściowych pojazdu. Sict w czasie kolizji zaabsorbuje siłę uderzenia i osłoni przed urazami wrażliwe ciało pasażera.

Funkcja Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Regulowana długość pasów przy użyciu skutecznego systemu CLICK and SAFE

Prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa jest bardzo ważne, zwłaszcza w czasie dłuższych podróży. Zbyt silny ucisk może powodować dyskomfort oraz krępować ruchy, natomiast słabe dopasowanie szelek, przełoży się na ryzyko wysunięcia dziecka w trakcie gwałtownego hamowania. Odpowiednio zaprojektowana technologia Click And Safe pozwala na idealne ustawienie długości uprzęży, dzięki specjalnemu sygnałowi dźwiękowemu, który informuje o prawidłowym zapięciu pociechy.

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg cecha

Evolva 1-2-3 SL Sict gwarancją bezpieczeństwa

Zagłówek został pokryty miękkim materiałem, co pozwala dziecku na wygodne ułożenie główki, zwłaszcza podczas drzemki. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko zwiększa komfort w czasie długich podróży, pozwalając na przyjęcie ergonomicznego ułożenia kręgosłupa. Wysokie panele boczne fotelika zapewniają osłonę na całej długości ciała małego pasażera od głowy, aż po miednicę. Specjalne prowadnice pozwalają na intuicyjne poprowadzenie pasów bezpieczeństwa, zmniejszając tym samym ryzyko nieprawidłowego przygotowania pociechy do podróży.

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg funkcjonalność

Osłona w postaci nakładek

Watowane otulinki na ramionach zostały stworzone z miękkiego materiału. Dzięki swojemu kształtowi zapewniają dodatkową ochronę dziecka przed otarciami i migrowaniem do przodu w trakcie nagłego hamowania lub kolizji czołowej pojazdu. Zabezpieczają także okolice klatki piersiowej i umożliwiają rozproszenie niebezpiecznej energii kinetycznej powstałej wskutek uderzenia, minimalizując tym samym ryzyko uszkodzenia ciała.

Zaleta Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Wygodne ustawienie fotelika do drzemki

Wysoki komfort podróżowania niezależnie od wieku dziecka może zostać osiągnięty w bardzo łatwy sposób - dzięki regulowanemu siedzisku. Wystarczy dokładnie dopasować poszczególne elementy fotelika tak, aby uzyskać pozycję wygodną do spania.

Przewaga Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Elastyczny zagłówek

Zagłówek pokryty miękkim materiałem został połączony z uchwytami pasów barkowych. Dzięki temu dostosowanie wysokości fotelika do aktualnego wzrostu dziecka przebiega szybko i sprawnie przy użyciu jednej dłoni. Należy pamiętać że prawidłowo ułożone pasy powinny przebiegać tuż nad barkami dziecka

Cechy Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Zwiększona ochrona dzięki wielopunktowym pasom

W czasie podróży największą ochronę gwarantuje system 5-ciopunktowych szelek, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Należy je stosować tak długo, jak jest to możliwe. W chwili wypadku samochodowego, wszystkie negatywne siły są równomiernie rozpraszane w pięciu punktach. Minimalizuje to przede wszystkim ryzyko przeciążeń, które mogą mieć wysoce szkodliwy wpływ na ciało dziecka.

Funkcja Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg

Praktyczna tapicerka

W trakcie jazdy może dojść do różnych nieprzewidzianych zdarzeń, jak choćby choroby lokomocyjnej. Intensywne użytkowanie fotelika sprawia, że może on szybko się zabrudzić, poprzez wylany przypadkowo napój czy okruszki. Utrzymanie czystości nie sprawi jednak żadnych problemów. Do usunięcia większości zabrudzeń wystarczy wilgotna szmatka lub odkurzacz. W przypadku trudniejszych do usunięcia plam, tapicerka posiada opcję demontażu bez potrzeby zdejmowania pasów. Dzięki temu rozwiązaniu szybko i łatwo można włożyć obicie do pralki w celu przywrócenia mu dawnej czystości.

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg cecha

Montaż

Przymocowany pasami bezpieczeństwa wraz z mocowaniem ISOFIX

Ten fotelik powinien być zainstalowany zarówno za pomocą trójpunktowych pasów bezpieczeństwa samochodu, jak i za pomocą punktów mocowania ISOFIX. Zapewnia to bezpieczne i trwałe połączenie fotelika z samochodem, nawet jeżeli dziecko nie siedzi w foteliku. EVOLVA 1-2-3 SL SICT posiada zintegrowane miękkie zatrzaski, pozwalające na łatwe przymocowanie jednego z nich do punktu mocowania ISOFIX w samochodzie, a następnie na łatwiejszy montaż za pomocą drugiego zatrzasku, zwłaszcza w pojazdach, w których punkty mocowania ISOFIX są trudno dostępne. Po przymocowaniu obu złącz pociągnij za paski regulujące z obu stron, aby zapewnić stabilny montaż ISOFIX. Aby zapewnić najlepsze działanie fotelika w sytuacji razie wypadku, należy zawsze używać miękkich zatrzasków w połączeniu z 3-punktowym pasem bezpieczeństwa samochodu. Nigdy nie polegaj jedynie na miękkich zatrzaskach bez dodatkowego zabezpieczenia, jakie daje 3-punktowy pas bezpieczeństwa samochodu. Sprawdź na liście pojazdów lub poprzez FIT FINDER® na stronie produktu, czy dany fotelik jest kompatybilny z Twoim samochodem. Pamiętaj: Maksymalnie do 18 kilogramów wagi, dziecko jest chronione przez zintegrowana 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Od 15 kg, możesz usunąć zintegrowane pasy i przypiąć dziecko trójpunktowymi pasami samochodu.

Przymocowany pasami bezpieczeństwa

Ten fotelik może być zainstalowany za pomocą trójpunktowych pasów bezpieczeństwa samochodu. To wygodny wybór, jeżeli zamierzasz przenosić fotelik pomiędzy samochodami, które mogą nie mieć punktów mocowania ISOFIX. Prowadnice pasa na foteliku pomogą w prawidłowej jego instalacji. Zanim kupisz fotelik, zajrzyj do podręcznika użytkowania samochodu i sprawdź zatwierdzone pozycje, poproś też sprzedawcę o montaż testowy w Twoim samochodzie (poproś, by przeprowadził go pracownik wyszkolony przez Britax Römer). Pamiętaj: Maksymalnie do 18 kilogramów wagi, dziecko jest chronione przez zintegrowana 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Od 15 kg, możesz usunąć zintegrowane pasy i przypiąć dziecko trójpunktowymi pasami samochodu.

Nagrody i wyróżnienia

Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg funkcjonalność

Specyfikacja

Montaż

 • Przodem do kierunku jazdy 9 kg - 36 kg

Waga i wymiary

 • W x S x G: 61 - 86 x 51 x 48 cm
 • Waga: 8.6 kg
Funkcja Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg
Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT 9-36 kg cecha

W zestawie

 • Fotelik samochodowy Britax Romer Evolva 1-2-3 SL SICT

Gwarancja

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 • Okres gwarancji: 24 miesiące w trybie door to door

Akcesoria

Opinie Klientów

Napisz opinię
Patrycja
2021-05-29 19:53:33

świetny fotelik samochodowy, łatwy montaż

Matek
2020-07-25 22:36:28

Duży obszerny fotelik z systemem osłon bocznych. Szukaliśmy fotela montowanego na pas z isofixem ponieważ nie mamy uchwytu top tether. Dzięki systemowi miękkiego isofixu fotelik po wyciągnięciu wewnętrznych pasów będzie przymocowany w samochodzie.

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij