Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Spacerówka z przekładaną rączką / siedziskiem

Kiedy nasz niemowlak zaczyna samodzielnie siadać, musimy zamienić gondolę na wózek spacerowy. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wybór spacerówki przekładanej. Jest to bardzo wygodny model, który pozwala na ustawienie siedziska lub rączki tak, aby dziecko siedziało przodem do nas lub do drogi przed nami. Daje to możliwość dostosowania wózka do naszych aktualnych potrzeb, co jest niezwykle ważną kwestią dla rodziców.

Poniżej przeczytasz o: rodzajach spacerówek przekładanych, cechach charakterystycznych jakie posiada spacerówka z przedkładaną rączką i wózkek dwukierunkowy, a także o 4 rzeczach, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki przekładanej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Rodzaje spacerówek przekładanych

Spacerówka to drugi wózek, który kupujemy dla naszego dziecka. Dzieje się to w momencie, gdy nasza pociecha zaczyna samodzielnie siadać, a więc najczęściej około 6. miesiąca życia. Wybierając wózek, musimy pamiętać, że będziemy z niego korzystać przez kilka lat, w związku z czym powinien charakteryzować się wysoką jakością i starannym wykonaniem. Wśród wielu dostępnych na rynku rodzajów wózków można wyróżnić spacerówki przekładane, które można podzielić na dwa rodzaję: wózek z przekładaną rączką i wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem. Kategoria ta wyróżnia się tym, że z łatwością dostosować można ułożenie siedziska w zależności od potrzeb oraz sytuacji.

Cechy charakterystyczne dla wózków dwukierunkowych oraz z przekładaną rączką

Spacerówka z przekładaną rączką

Wózek z przekładaną rączką daje nam możliwość zmiany kierunku jazdy poprzez odpowiednie zamocowanie rączki. Poniżej znajdziecie wykaz najważniejszych cech oraz aspektów, które należy mieć na uwadze podczas wyboru spacerówki z przekładaną rączką:

 • Spacerówka z przekładaną rączką należy do tzw. wózków dwukierunkowych.
 • Dzięki możliwości zmiany kierunku jazdy, spacerówki te pozwalają na kontrolowanie tego, co dzieje się z dzieckiem podczas podróży.
 • Wózki z przekładaną rączką nie mają osobnej gondoli i spacerówki – występują w formie wózka głęboko-spacerowego.
 • Gondola w modelu z przekładaną rączką funkcjonuje na zasadzie dopinki, której obecność jest konieczna, by przewozić niemowlaka. Spacerówkę tworzymy z niego poprzez odpięcie dopinki, ustawienie oparcia w pozycji siedzącej i dodanie barierki spacerowej.
 • Wózek składa się w całości jak wózek spacerowy lub głęboki.
 • Należy zwrócić uwagę na koła – do wyboru mamy lekkie koła piankowe, bardziej stabilne, ale i cięższe koła pompowane oraz nowoczesne, nieulegające przebiciu koła żelowe. Przed zakupem musimy zastanowić się, który typ będzie dla nas najlepszy (czy zamierzamy podróżować głównie po przestrzeni miejskiej, czy też będziemy zabierać wózek na wędrówki po lesie, gdzie potrzeba większej amortyzacji).

Wózek spacerowy z przekładanym siedziskiem

Drugim typem wózka przekładanego jest model z przekładanym siedziskiem. Jego działanie polega na obrocie fotelika, w którym podróżuje nasze dziecko. Oto zestaw najistotniejszych elementów i własności spacerówki z przekładanym siedziskiem:

 • W przeciwieństwie do modelu z przekładaną rączką, wózek dziecięcy z przekładanym siedziskiem występuje jako osobna spacerówka.
 • Możliwość obrotu siedziska pozwala na dwustronny kierunek jazdy, co daje możliwość obserwacji dziecka podczas spaceru.
 • System składania z siedziskiem zamontowanym przodem lub tyłem (niektóre wózki umożliwiają składanie przy każdej z tych opcji).
 • Przekładane siedzisko występuje wyłącznie w wózkach kopertowych – nie da się go zamontować w lekkich i prostych parasolkach.
 • Spacerówka z przekładanym siedziskiem jest cięższa od zwykłej parasolki, jednak zapewnia większą stabilność podczas jazdy.
 • Często występują amortyzowane koła, które znacznie wpływają na komfort prowadzenia wózka – nawet na trudnym terenie.
 • Dokonując zmiany kierunku jazdy, należy pamiętać o tym, by dziecko znajdowało się w odpowiedniej odległości od siedziska, którym będziemy manewrować.

4 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze spacerówki przekładanej

Decydując się na zakup lekkiej spacerówki przekładanej, musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, które zadecydują o przyszłym komforcie jazdy. Należą do nich m.in.:

 1. Waga i wymiary – przed wyborem wózka musimy przyjrzeć się gabarytom interesującego nas modelu, a następnie zadecydować, na czym zależy nam bardziej (na lekkości czy też stabilności).
 2. Koła – poszczególne rodzaje kół nadają się na odmienne powierzchnie. Przed podjęciem decyzji, zastanówmy się, po jakim terenie będziemy najczęściej podróżować.
 3. Pasy – dobre wózki powinny posiadać pięciopunktową uprząż bezpieczeństwa.
 4. Hamulec – dostępne są dwa rodzaje hamulców: ręczny i nożny. Ich wybór jest kwestią indywidualną, choć uważa się, że to hamulec ręczny daje lepszą kontrolę nad jazdą.

Zastanawiacie się nad zakupem spacerówki przekładanej? Odwiedźcie nasz sklep lub też skontaktujcie się z nami za pośrednictwem formularza na stronie internetowej. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania i pomogą dobrać idealny wózek wielofunkcyjny. Zapraszamy!

wróć do góry