Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Więcej o markach:

Cybex
 

Cybex Aton

Pod nazwą Cybex Aton kryje się cała seria fotelików niemowlęcych, które służą dziecku od pierwszych dni życia, aż do osiągnięcia 13 kilogramów wagi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie nosidełka montowane są tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo producent zadbał o uniwersalny montaż i wszystkie wersje mają możliwość zamontowania na pasach bezpieczeństwa lub po dokupieniu bazy na Isofix.

Czytaj dalej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Różnice między fotelikami Cybex Aton

Cybex Aton 5

Aton 5 to fotelik, w którym zastosowano funkcję pozwalającą zachować idealny kąt leżenia, a jednocześnie zapewniającą, że położenie głowy, szyi i klatki piersiowej jest idealnie dopasowane. Tym samym zmniejsza się ryzyko uduszenia poprzez opadającą do przodu głowę. Fotelik zamontować można na pasach bezpieczeństwa, ale po dokupieniu dedykowanej bazy Isofix montaż jest stabilniejszy i łatwiejszy. Niestety baza pasuje jedynie do tego fotelika.

Do jego mocnych stron należą:

  • 8-stopniowa regulacja zagłówka zintegrowanego z pasami,
  • Podwijana wkładka siedziska zapewniającą płaską pozycję leżącą,
  • L.S.P. System – Systemem osłon bocznych,
  • Zintegrowana budka XXL z filtrem UVP50+,
  • W teście ADAC w kategorii bezpieczeństwa uzyskał najwyższą możliwą notę – 5.

Cybex Aton M

Model ten montowany jest na bazie „Base M” za pomocą systemu Isofix, bądź tradycyjnie za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa. Opcja z bazą nie tylko zapewnia łatwy i stabilny montaż, ale również pozwala na oszczędność pieniędzy. „Base M” jest kompatybilna nie tylko z fotelikiem Aton M, ale również z Sirona M2 i-Size 0-18 kg. Dzięki temu zyskujemy bezpieczny zestaw podróżny, który stosować można od urodzenia dziecka, aż do 4 roku życia.

Główne różnice Aton M w porównaniu do Aton 5:

  • 11-stopniowa regulacja zagłówka wraz z pasami,
  • Certyfikat TUV potwierdzający możliwość użytku w samolocie,
  • brak testu ADAC,
  • lżejszy o 0,6 kg (4,2kg),
  • baza kompatybilna z fotelikiem 0-18 kg Sirona M2 i-Size.

Cybex Aton M i-Size

Fotelik samochodowy Aton M i-Size jest modelem spełniającym normę i-Size. Poza tym posiada wszystkie funkcje dostępne w Aton M. Również jest kompatybilny z bazą Cybex Base M i wraz z fotelem Cybex Sirona M2 i-Size tworzy system modułowy. W niezależnych testach ADAC w kategorii bezpieczeństwa otrzymał ocenę 4.

Cybex Aton M i-Size SensorSafe

Aton M i-Size SensorSafe to fotelik M i-Size, ale posiada w zestawie klips SensorSafe. Należy przypiąć go do pasów fotelika i połączyć z aplikacją zainstalowaną na smartfonie jednego z opiekunów. Cybex SensorSafe mierzy czas podróży dziecka w foteliku, pokazuje aktualną temperaturę jaka panuje w samochodzie, posiada lokalizator GPS, a także uniemożliwia dziecku rozpięcie szelek czy wysunięcie się z pasów. W niezależnych testach ADAC w kategorii bezpieczeństwa fotelik otrzymał ocenę 4.

Tabela porównująca wszystkie foteliki z serii Aton


Aton 5 Aton M Aton M i-size Aton M
i-Size SensorSafe
Zgodność z normą i-size - - + +
Waga 4,8 kg 4,2 kg 4,2 kg 4,2 kg
Kompatybilny z
fotelikiem 0-18kg
- +
(po dokupieniu bazy
z Sirona M2 i-Size)
+
(po dokupieniu bazy
z Sirona M2 i-Size)
+
(po dokupieniu bazy
z Sirona M2 i-Size)
SensorSafe - - - +


Który fotelik Cybex Aton wybrać?

Foteliki z serii Cybex Aton zapewniają maksimum bezpieczeństwa, a dzięki szerokiej gamie produktów łatwiej je dopasować do potrzeb rodzica. Cieszą się dużą popularnością, gdyż uzyskują wysokie noty w testach ADAC. W trakcie wyboru fotelika warto zwrócić uwagę na nasze potrzeby.

Aton 5 posiada dedykowaną bazę, której nie użyjemy do innego fotelika. Jest to również stosunkowo tani model z bardzo wysoką notą za bezpieczeństwo. To dobry wybór dla osób, które po nosidełku będą chciał kupić fotelik 9-36 kg lub zdecydują się na kolejne fotele montowane na pasy.

Rodzice, którzy chcą jak najdłużej korzystać z bazy Isofix powinni wybrać którąś z wersji Aton M. Kiedy dziecko wyrośnie z nosidełka wystarczy dokupić pasujący do bazy fotelik 0-18 kg Sirona M2 i-Size. W przypadku konkretnego modelu M, warto kierować się własnymi potrzebami i przekonaniami. Klips SensorSafe to świetny gadżet dla nowoczesnych osób, które lubią mieć zawsze pod ręką wszystkie informacje. Dodatkowo może być to niezastąpione urządzenie, kiedy bardzo często podróżuje się z dzieckiem samemu i nie ma się możliwości sprawdzenia warunków wokół dziecka.

wróć do góry