Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik dla 3 latka

Dobry fotelik dla 3 latka powinien być bezpieczny, wygodny i łatwy w utrzymaniu czystości. Najlepsze kategorie wagowe dla dziecka w tym wieku to 9-18, 9-25, 9-36 oraz 15-36 kg. Zgodnie z prawem, 3-latek może już korzystać z fotelików montowanych również przodem do kierunku jazdy, ale warto przedłużyć jazdę w RWF do ukończenia 4 roku życia. Fotelik tyłem do kierunku jazdy jest dużo bezpieczniejszy i lepiej chroni dziecko.

Poszczególne kategorie wagowe mają kilka różnic, które wynikają z ich budowy. Aby bezpieczeństwo dziecka miało optymalny poziom, warto po łupinie noworodkowej wybrać model 9-18, następnie skorzystać z fotelika 9-25, który umożliwi podróżowanie do ok. 6 roku życia. W ostatniej kolejności należy wybrać kategorię 15-36 lub 9-36 kg. Foteliki do 36 kg zapewnią komfortowe warunki jazdy aż do ukończenia 12 lat. Warto pamiętać, że im węższy zakres wagowy, tym lepsze dopasowanie kształtu fotela do anatomii dziecka. Fotelik samochodowy dla 3 latka - więcej na ten temat w tekście pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Fotelik samochodowy dla 3-latka – charakterystyka poszczególnych kategorii wagowych:

  • fotelik dla 3 latka z przedziału 9-18 – fotelik z tej grupy wagowej to najlepszy wybór dla dziecka, które wyrosło z niemowlęcej łupiny 0-13 kg. 3-latek będzie mógł z niego swobodnie korzystać przez okres ok. 1,5 roku. Ta kategoria wagowa charakteryzuje się możliwością skorzystania z obrotowej bazy 180 lub 360 stopni, która zwiększa funkcjonalność fotelika. Najczęściej taki model umożliwia podróżowanie tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania. Posiada on wbudowaną nogę stabilizacyjną oraz pas top tether. Ta kategoria wagowa posiada także wewnętrzne pasy bezpieczeństwa. Foteliki 9-18 kg można zainstalować przy pomocy pasa samochodowego lub systemu Isofix.
  • fotelik dla 3 latka z przedziału 9-25 – grupa wagowa jest przeznaczona dla dzieci do około 6 roku życia. Pasażer w wieku 3 lat swobodnie będzie mógł korzystać z takiego modelu przez kolejne 3 lata swojego życia. Takie foteliki umożliwiają najczęściej podróż przodem do kierunku jazdy. Dziecko w foteliku zabezpieczone zostaje wewnętrznym pasem bezpieczeństwa. Niektóre modele, po osiągnięcie przez pasażera określonego pułapu wagowego umożliwiają demontaż wewnętrznej uprzęży. W takich fotelikach dziecko zabezpiecza się samochodowym pasem bezpieczeństwa, który jednocześnie stabilizuje fotelik. System Isofix, w pierwszym okresie korzystania z fotelika 9-25 kg, usprawni proces montażu oraz wyeliminuje najczęstsze błędy montażowe.
  • fotelik dla 3 latka z przedziału 9-36 – ta kategoria wagowa umożliwia podróżowanie o zoptymalizowanym poziomie bezpieczeństwa aż do 12 roku życia lub do osiągnięcia przez dziecko 150 cm wzrostu. Takie foteliki mają wewnętrzną uprząż bezpieczeństwa, ale z opcją łatwego demontażu. Zamiast pasów mogą posiadać wbudowaną osłonę tułowia. Później dziecko przypina się samochodowym pasem bezpieczeństwa, który jednocześnie zabezpiecza fotelik. Dodatkowym systemem montażowym jest Isofix, który stabilizuje fotelik także wtedy, gdy rodzice podróżują bez dziecka.

Jaki fotelik dla 3-latka – którą kategorię wagową wybrać?

Fotelik dla 3 latka powinien być dopasowany do jego anatomii oraz do kształtu tylnej kanapy w samochodzie. Aby zapewnić pasażerowi maksymalny poziom bezpieczeństwa, warto zdecydować się na zakup kilku modeli o węższym zakresie wagowym. Dobry fotelik samochodowy posiada tapicerkę łatwą w demontażu z możliwością wyprania jej w pralce. Solidne wykonanie przez markę o ugruntowanej pozycji na rynku, zapewni dziecku podróż w komfortowych warunkach.

wróć do góry