Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Britax Romer - foteliki i wózki dziecięce

Foteliki Britax Romer

Romer to niemiecka marka produkująca foteliki i wózki dziecięce. Ich produkty wyróżniają się wysoką klasą, jakością i cenione są na całym świecie. Firma nieustannie pracuje nad systemami bezpieczeństwa w swoich urządzeniach. Foteliki Romer uznawane są za jedne z najbezpieczniejszych i najlepszych foteli na świecie. Producent korzysta z najnowszych technologii, a do produkcji stosuje materiały najlepszej jakości.

Fotelik Britax Romer

Marka specjalizuje się w produkcji fotelików samochodowych dla dzieci i to właśnie dzięki tym produktom jest znana na całym świecie. Produkują foteliki w kategoriach 0-13 kg, 0-18 kg, 9-18 kg, 9-25 kg, 9-36 kg oraz 15-36 kg. Poniżej przedstawiamy w skrócie wszystkie dostępne serie fotelików Britax Romer.

Foteliki Romer 0-13 - nosidełka

 • Baby-Safe to seria fotelików dla niemowląt klasy premium z kategorii 0-13 kg.W skład wchodzą 4 foteliki: Baby-Safe, Baby-Safe i-Size, Baby-Safe 2 i-Size oraz Baby-Safe Plus II SHR. Wszystkie posiadają możliwość montażu na stelażach wózków Britax za pomocą systemu CLICK&GO lub na adapterach w wózkach innych producentów. Na szczególną uwagę zasługują foteliki Baby Safe i-Size i Baby Safe 2 i-Size.
 • Primo to fotelik 0-13 kg ze standardowej kolekcji. Jest to tańsza wersja nosidełka, który od Baby-Safe różni się wyposażeniem. Posiada system CLICK&GO do łatwego montażu na wózkach Britax. Można go również zamontować za pomocą adapterów do stelaży w wózkach innych marek.

Foteliki Romer 9-18 i 0-18

 • Dualfix to seria fotelików 0-18 kg, która jest bardzo popularna wśród naszych Klientów. Składają się na nią modele Dualfix, Dualfix i-Size, Dualfix M i-Size oraz Dualfix 2R. Wszystkie są fotelikami obrotowymi i posiadają zintegrowaną bazę. Do ich montażu niezbędny jest Isofix w samochodzie, nie ma możliwości użycia pasów samochodowych. Posiadają również regulowaną ramę antyrotacyjną, która pozwala na zwiększenie wielkości przestrzeni na nogi. W serii tej wyróżnia się model Dualfix i-Size, który zgodny jest z normą i-Size oraz otrzymał ocenę 4 w testach ADAC.
 • Swingfix to kolejna seria fotelików 0-18 kg, która cieszy się dużą popularnością. Znajdują się w niej 2 modele: Swingfix i-Size oraz Swingfix M i-Size. Są to foteliki RWF, które posiadają zintegrowaną bazę, na której można obracać fotel o 90 stopni. Jest to system, który ma za zadanie wspomóc rodziców w wyciągnięciu dziecka z samochodu. Podobnie jak Dualfix, Swingfixy mają regulowaną ramę antyrotacyjną. Obydwa modele z tej serii zostały ocenione na 5 w testach ADAC oraz posiadają TEST PLUS.
 • Max-Fix II to model 0-18 kg montowany tyłem do kierunku jazdy na zintegrowanej bazie Isofix. Fotelik przeszedł TEST PLUS oraz ADAC z oceną 4. Posiada Top Tether, który jeszcze bardziej stabilizuje fotelik.
 • First Class Plus jest fotelikiem 0-18 kg, który montować można tyłem do 13 kg, a potem przodem do 18 kg. W testach ADAC otrzymał ocenę 3 za bezpieczeństwo, co najpewniej spowodowane jest wymuszeniem montażu przodem od 13 kg. Posiada system antyprzechyleniowy, który niweluje ruch ciała dziecka do przodu w razie wypadku.
 • Duo Plus to przedstawiciel Britax Romer 9-18 kg. Montowany przodem do kierunku jazdy przy systemu Isofix lub pasów samochodowych. Fotelik ten otrzymał wysoką notę 4 w testach ADAC. Wykorzystano w nim system Pivot Link, który ogranicza przesuwanie się do przodu w momencie wypadku. Posiada aż 3 położenia siedziska, co pozwala na łatwe dostosowanie fotela do ciała dziecka.
 • Eclipse to kolejny fotelik 9-18 kg montowany przodem do kierunku jazdy. Może być mocowany jedynie na pasach bezpieczeństwa 3 punktowych oraz 2 punktowych (znajdujących się często po środku kanapy auta). Jest smukły, przez co doskonale pasuje do małych samochodów. Posiada certyfikat TUV, który dopuszcza używanie go w samolocie.
 • King to seria foteli 9-18 kg, w skład której aktualnie wchodzą dwa modele: King II oraz King II LS. Obydwa otrzymały ocenę 3 w testach ADAC i montowane są przodem do kierunku jazdy. Mocowane mogą być jedynie na pasy bezpieczeństwa.
 • Trifix to dwa foteliki 9-18 kg montowane przodem do kierunku jazdy: Trifix oraz Trifix 2 i-Size. Obydwa testowane w ADAC, otrzymały oceny 4. Montowane na Isofix oraz posiadają dodatkowe mocowanie Top Tether.

Foteliki Romer 9-25

 • Max-Way to seria fotelików z kategorii 9-25 kg: Max-Way i Max-Way Plus. Pierwszy model otrzymał ocenę 4 w testach ADAC oraz obydwa posiadają Test PLUS. Montowane są tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasów samochodowych. Model Plus wzbogacony został o osłony boczne SICT.
 • Multi-Tech to seria fotelików do 25 kg, na którą składają się aktualnie dwa modele: Multi-Tech II oraz jego następca Multi-Tech III. Obydwa modele charakteryzują się możliwością montażu przodem lub tyłem do kierunku jazdy oraz mocowaniem na pasy bezpieczeństwa. Nowsza wersja oznaczona numerem III otrzymała system ochrony bocznej, który zwiększa bezpieczeństwo dziecka w razie wypadku.

Foteliki Romer 9-36

 • Evolva to trzy modele fotelików 9-36 kg: Evolva 1-2-3, Evolva 1-2-3 Plus oraz Evolva 1-2-3 SL Sict. Wszystkie modele zostały przetestowane w ADAC i otrzymały ocenę 3 za bezpieczeństwo. Montowane są przodem do kierunku jazdy za pomocą pasów bezpieczeństwa. Jedynie wersja SL Sict posiada mocowanie Isofix. Fotel ISOFIX został wyposażony również w regulację pozycji oraz system ochrony bocznej, czego nie znajdziemy w pozostałych modelach z serii.
 • Advansafix, czyli najpopularniejsza britaxowa seria fotelików od 9 kg. Obejmuje ona 4 modele: Advansafix IV R, Advansafix IV M, Advansafix III Sict oraz najnowszy Advansafix i-Size. Fotele oznaczone numerem III Sict oraz IV R otrzymały oceny 4 w testach ADAC. Wszystkie montowane są przodem do kierunku jazdy za pomocą systemu Isofix lub na pasy bezpieczeństwa. Jedynie wersja M nie została wyposażona w system ochrony bocznej.

Foteliki Romer 15-36

 • Kidfix to niezaprzeczalnie najpopularniejsza seria fotelików Britax Romer 15-36 kg. W skład tej serii wchodzą 4 fotele: Kidfix III S, Kidfix III M, Kidfix 2S oraz Kidfix 2R. Wszystkie montowane są za pomocą Isofix lub pasów bezpieczeństwa. Model III M został przetestowany z ADAC i otrzymał ocenę 4, podobnie 2S, który dostał niższą ocenę 3 (spowodowane jest to faktem, że posiada możliwość wypięcia oparcia i stworzenia podstawki, co bardzo wpływa na spadek bezpieczeństwa urządzenia). Wszystkie foteliki, oprócz 2R, posiadają wydłużone siedzisko oraz System SICT. Jedynie model III S wyposażony został w X-Pad, który jest doskonale dopasowany.
 • Kid II oficjalnie należy do serii Kidfix, ale rozdzieliliśmy go, ponieważ bardzo różni się od pozostałych modeli. Nie posiada systemu Isofix, więc montowany może być jedynie na pasy bezpieczeństwa. W testach ADAC otrzymał wysoką ocenę 4, więc jest dobrym wyborem budżetowego bezpiecznego fotelika.
 • Discovery SL to budżetowy fotelik Romer z kategorii 15-36 kg. W testach ADAC zostało oceniony na 4 i posiada moduł Isofix. Jak wszystkie foteliki do 36 kg może być montowany również na same pasy bezpieczeństwa. Co sprawia, że jest to budżetowy fotelik? Na pewno wykonanie ze słabszych materiałów. Nie posiada również systemu osłon bocznych, co wpływa na bezpieczeństwo w razie uderzenia bocznego.
 • Adventure to kolejny przedstawiciel budżetowego fotelika 15-36 kg. Można montować go za pomocą pasów bezpieczeństwa. W testach ADAC otrzymał ocenę 3. podobnie jak Discovery SL, nie posiada osłon bocznych oraz wykorzystano do niego słabsze materiały, niż np. do Kidfixa IIIS.

Wózki Britax Romer

Marka w swojej ofercie posiada wózki spacerowe oraz zestawy 2w1 i 3w1 z gondolą. Aktualnie w naszym asortymencie posiadamy 4 serie wózków. Oprócz standardowych spacerówek, producent stworzył również wózek bliźniaczy B-Agile DOUBLE. Poniżej w skrócie przeczytacie o wszystkich seriach.

Spacerówki Britax

 • Smile to seria, na którą aktualnie składają się 2 wózki: Smile 2 i Smile III. Są to spacerówki, które doskonale radzą sobie na każdym terenie, dzięki doskonałej amortyzacji i dużym terenowym kołom. Różnią się między sobą kilkoma cechami, a dokładniej udoskonaleniami, które Britax wprowadził do nowszej wersji Smile III.
 • B-Motion to 2 wózki spacerowe B-Motion 4 i B-Motion 4 Plus. Doskonale spiszą się na każdym terenie, również w lesie. Wszystko dzięki dobremu zawieszeniu i kołom przystosowanym do jazdy po nieutwardzonej drodze. Dzięki systemowi składania, można go złożyć przy pomocy jednej ręki, co bardzo ułatwia transport.
 • B-Agile to seria 3 spacerówek: B-Agile R, B-Agile M i B-Agile 4 Plus. Są to wózki miejskie, które charakteryzują się wąską i kompaktową konstrukcją. Lekkie i łatwe do złożenia jedną ręką, dzięki specjalnemu systemowi.
 • B-Agile DOUBLE to wózek bliźniaczy z serii B-Agile, ale znacząco różni się od innych, dlatego zamieściliśmy go oddzielnie. Jest to model bliźniaczy, z ustawieniem siedzisk jedno obok drugiego. Jest wąski jak na podwójne siedzisko. Mieści się bez problemu w standardowej wielkości drzwi, a dzięki dobremu wyważeniu można prowadzić go nawet jedną ręką. Posiada również możliwość montażu fotelika 0-13 kg, zamiast jednego z siedzisk.

Wózki Britax Romer 3w1

Zebranie całej wyprawki dla dziecka to duże, trudne i kosztowne wyzwanie. Rodzice chcą zapewnić bezpieczeństwo i wygodę noworodkowi już od od pierwszych chwil życia. Ogromny wybór produktów nie ułatwia sprawy, dlatego teżproducent tworzy rozwiązania, które mają pomóc rodzicom w wybraniu odpowiedniego wózka oraz fotelika z ich sporego asortymentu.

Aby ułatwić rodzicom korzystanie z nosidełek, producent wprowadził możliwość ich montażu na stelażach wózków. Wszystkie foteliki 0-13 kg od Britax Romer są kompatybilne ze spacerówkami Britaxa. Montuje się je za pomocą systemu CLICK&GO®. System ten maksymalnie ułatwia stabilne przytwierdzenia fotelika do stelaża wózka. Dodatkowo, dzięki dedykowanym adapterom, foteliki 0-13 kg mogą być montowane na wózkach innych popularnych producentów. Jest to bardzo duże ułatwienie dla rodziców, którym zależy na stworzeniu idealnie spersonalizowanego zestawu podróżnego.

Dodatkowo producent zwrócił uwagę na to, że wózki 3w1 zyskują coraz większą popularność. Są tańsze niż zakup oddzielnie wózka i fotelika. Britax Romer stworzył zestaw wózka 3w1, który znacząco odciąża budżet przyszłych rodziców, zachowując przy tym bezpieczeństwo i komfort użytkowania: spacerówka Smile 3 oraz fotelik 0-13 kg Baby Safe 2 i-Size. Wózek wielofunkcyjny Smile wraz z dedykowaną gondolą zapewnia wygodę i komfortową jazdą po każdym terenie, również leśnych drogach. Najważniejszym jednak komponentem tego zestawu jest nosidełko Baby-Safe i-Size, które zapewnia bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. Fotelik ten otrzymał ocenę 4 w testach ADAC i jest zgodny z normą i-Size, co daje gwarancję, że maksymalnie ochroni dziecko w razie wypadku lub gwałtownego hamowania.

Britax Romer - informacje o marce

Fakty odnośnie produkcji i pochodzenia

 • Firma Britax Romer od 2016 roku produkuje foteliki w swojej głównej siedzibie w Leipheim w Niemczech.
 • Dzięki utrzymaniu produkcji w Europie, wózki i foteliki Romer uznawane są za produkty ekskluzywne, o wysokiej jakości
 • To właśnie firma Romer opracowała znany na całym świecie system Isofix, który znajdziemy w prawie każdym aucie wyprodukowanym po 2000 roku.
 • Produkty przechodzą szereg testów. jednym z ciekawszych jest “test gryzienia”, któremu poddawany jest każdy pałąk zabezpieczający w wózku.

Wyróżnienia otrzymane przez markę

Marka wystawia swoje produkty do wielu niemieckich i zagranicznych testów. Oprócz częstego uczestnictwa w ADAC, foteliki samochodowe biorą udział również w szwedzkim Teście Plus, austriackim teście ÖAMTC, szwajcarskim TCS, francuskim Securange i testach niemieckiej organizacji Stiftung Warentest. Do nagradzanych i dobrze ocenianych fotelików marki Britax Romer należą m.in.: Kidfix III M, Baby-Safe 2 i-Size, Dualfix i-Size, seria Swingfix i wiele innych.

Silne strony produktów marki

Wybierając odpowiedni fotelik samochodowy lub wózek dziecięcy, zwraca się uwagę przede wszystkim na poziom bezpieczeństwa jakie zapewniają te produkty. Marka Britax Romer opracowuje wiele technologii i funkcji, które mają za zadanie chronić dziecko w czasie podróży samochodem lub w wózku na spacerze. Do najpopularniejszych pomysłów producenta należy system Isofix, który służy do montażu fotelika bezpośrednio do ramy samochodu. Wózki i foteliki Britax Romer produkowane i testowane są w niemieckiej siedzibie, co wpływa na ich jakość. Do ich konstrukcji wykorzystywane są najwyższej jakości komponenty i materiały, które przechodzą dodatkowe testy. Większość fotelików Romer pozytywnie przechodzi testy ADAC i otrzymuje wysokie noty za bezpieczeństwo. Wszystko to wpływa na ciągły wzrost zaufania rodziców na całym świecie do marki.

Praktyczność i wygodę fotelików oraz wózków Britax Romer obrazuje ich funkcjonalna konstrukcja oraz stonowany design. Wózki zachowane są w prostych, uniwersalnych kolorach i posiadają wiele funkcji upraszczających użytkowanie. Jednym z nich jest opatentowany system CLICK&GO, który pozwala na łatwy montaż kompatybilnego nosidełka na stelażu wózka. Spacerówki Britax Romer są łatwe w złożeniu i po nim zajmują bardzo mało miejsca, co ułatwia ich przenoszenie i przewóz w aucie. Foteliki Romer posiadają wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwiają codzienne użytkowanie produktów i zwiększają poziom bezpieczeństwa. Wykonane są także z myślą o wygodzie dziecka, o czym świadczą ergonomicznie wyprofilowane siedziska i oparcia w fotelikach.

Britax Romer - wszystkie modele

Filtruj
Porównaj produkty (0)
wróć do góry