Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Lekkie wózki 3w1

Lekki wózek 3w1 składa się z ramy wózka, gondoli dla noworodkowa, siedziska spacerówki oraz kompatybilnego fotelika samochodowego z kategorii 0-13 kg. Tak skomponowany zestaw pozwala na spacery od pierwszych dni życia , aż do ukończenia 3-4 lat dziecka.

Modele o niskiej wadze z pewnością ułatwiają codziennie użytkowanie. Sprzyjają wspólnym podróżom, łatwo się je wnosi po schodach oraz podjeżdża pod wysokie krawężniki. Decudując się na taki zestaw, cena jest bardziej budżetowa niż podczas jednostkowych zakupów. Lekkie wózki dziecięce 3w1 to modele, które sprawdzą się w każdej rodzinie.

Więcej o funkach, jakie posiadają lekkie wózki 3w1 przeczytacie na dole strony.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Lekkie wózki 3w1 nie tylko z aluminium

Nowoczesne technologie umożliwiają stworzenie wózka dziecięcego odpornego na uszkodzenia, który w porównaniu do tradycyjnych modeli ma niską wagę całkowitą. Producenci coraz częściej decydują się na wykorzystanie lekkiego aluminium zamiast ciężkiej stali. Dzięki temu wózek może być jednocześnie lekki, funkcjonalny i solidny.

W ofercie można znaleźć również lekki wózek 3w1 wykonany z włókna węglowego. Ten materiał ma podobne właściwości do stali i aluminium, a jego waga jest jeszcze niższa. Dlatego bez obaw można zdecydować się również na taki model.

Idealne rozwiązanie na spacery z noworodkiem

Lekkie wózki 3w1 umożliwiają spacery z dzieckiem już od pierwszych dni życia. Noworodek jeździ w pozycji leżącej w miękkiej gondoli. Wysokie boki i duża budka stanowią idealną ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Płaski materacyk nie obciąża kręgosłupa, a panele wentylacyjne gwarantują właściwą cyrkulację powietrza.

Lekki wózek 3w1 z funkcjonalną spacerówką

W okolicach 6 miesiąca można wymienić gondolę na siedzisko spacerówki, które jest kolejnym elementem zestawu 3w1. Aby podróż była bezpieczna, dziecko powinno już samodzielnie siedzieć. To warunek konieczny, by rozpocząć korzystanie ze spacerówki.

Większość lekkiech wózków 3w1 pomimo niskiej wagi posiada obszerne i komfortowe siedzisko. Dzięki temu nawet długie spacery nie stanowią dla małego pasażera obciążenia i dyskomfortu. W zależności od modelu dziecko może podróżować do 15 lub 22 kg wagi. Rodzice często szukają spacerówki do 25 kg, jednak w praktyce takie modele mają homologację do 22 kg. Dodatkowe 3 kg to najczęściej maksymalne obciążenie kosza zakupowego.

Najważniejszy w zestawie jest fotelik samochodowy

Zestawy 3w1 zawierają również fotelik samochodowy. Jest to trzeci i ostatni element wózka 3w1. Nosidełko z kategorii 0-13 kg, jest przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia do osiągnięcia wagi 13 kg. Fotelik jest najważniejszym elementem zestawu. Powinien być zgodny z obowiązującymi normami. W Polsce do 15 kg dzieci mogą podróżować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Foteliki z grupy 0-13 instaluje się w aucie właśnie w taki sposób.

Dodatkowo, dzięki specjalnym adapterom nosidełko można zamontować na ramie wózka. To duże ułatwienie. Zwłaszcza gdy dziecko zaśnie podczas krótkiej podróży samochodem tuż przed zakupami w supermarkecie. Nie trzeba wówczas niemowlaka wybudzać ze snu. Wystarczy fotelik odinstalować w aucie i ustawić na ramie wózka. Ten proces trwa kilka sekund. Kupując lekki wózek 3w1 warto sprawdzić wyniki testów ADAC fotelika. Ilość zdobytych gwiazdek potwierdza poziom bezpieczeństwa pasażera w czasie podróży.

Lekki wózek 3w1 - dopasowanie na każdym etapie rozwoju dziecka

Lekki wózek 3w1 oprócz tego, że ma niską wagę, co wpływa na komfort użytkowania rodziców, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka na każdym etapie rozwoju.

  • W spacerówce ważna jest możliwość regulacji kąta nachylenia siedziska. Im więcej dostępnych pozycji, tym lepiej. Dobrze, by oparcie rozkładało się również na płasko. Wówczas dziecko będzie mogło spać, nie obciążając kręgosłupa.
  • Podnóżek z możliwością ustawienia w pozycji siedzącej podpiera nóżki dziecka, a ustawiony w pozycji poziomej powiększa obszar spania.
  • Budka XXL osłania przed deszczem, wiatrem, śniegiem i słońcem. Jeśli wybrany model posiada ochronę UV50+, to chroni również przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
  • Lekki wózkek 3w1 powinnien mieć również tapicerkę odporną na uszkodzenia i łatwą w utrzymaniu czystości. Niektóre modele wystarczy przetrzeć wilgotną gąbeczką i zabrudzenia znikają.
  • Każdy wózek dziecięcy powinien mieć wygodny w użytkowaniu kosz zakupowy. Obszerny wlot oraz mocne zaczepy zapewnią komfortowe korzystanie i pomieszczą z łatwością dziecięce akcesoria, czy zakupy.
  • Najepiej, żeby były dostosowane do podłoża, po którym najczęściej będą użytkowane. Ważny jest rodzaj kół, amortyzacja i zawieszenie. Duże koła zapewnią komfortową jazdę po piaszczystych drogach, a małe w supermarketach i miejskich parkach.

wróć do góry