Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Spacerówka do 25 kg

Wózki spacerowe to jedna z najróżnorodniejszych kategorii. Wśród niej wyróżnić należy wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg. Trzeba jednak wiedzieć, że określenie spacerówka do 25 kg nie oznacza, iż jej maksymalny udźwig wynosi 25 kg. Homologacje są bowiem jedynie do 15 i 22 kg. Największe obciążenie stanowi połączenie wagi dziecka, czyli 22 kg z pojemnością kosza na zakupy, która wynosi 3 kg.

Więcej informacji o spacerówkach do 25 kg znajdziesz poniżej, w tekście pod produktami.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Wózek spacerowy do 25 kg na cały okres wózkowania

Spacerówka to wózek dla dziecka siedzącego już samodzielnie, które osiągnęło 6. miesiąc życia. Stosuje się go zaraz po wózku głębokim. Modele różnią się między sobą rodzajem kół, siedziskiem, a także maksymalnym obciążeniem. Wózki do 22 kg oraz do 25 kg są odpowiednie dla 4-latków, co oznacza, że sprawdzą się przez cały okres wózkowania.

Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg – główne cechy

Aby spacerówka do 25 kg była bezpieczna i wygodna zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci, a także komfortowa w użytkowaniu dla ich rodziców, powinna:

 • być większa i cięższa od pozostałych rodzajów spacerówek.
 • posiadać szersze siedzisko i wyższe oparcie, aby zapewnić jak największą wygodę również starszym dzieciom.
 • wyróżniać się wyjątkową stabilnością, na którą wpływają wyżej wymienione elementy.

Jaka spacerówka do 25 kg będzie najlepsza?

Wózek do 25 kg występuje zarówno w formie oddzielnej spacerówki, jak i wózka wielofunkcyjnego. W drugim przypadku są to modele 2w1 lub 3w1, przy czym jedną część stanowi gondola, drugą – siedzisko spacerowe, a trzecią – nosidełko. Komponenty montuje się na wspólnym stelażu. Zakup wózka wielofunkcyjnego to budżetowe rozwiązanie, które posłuży jeszcze dłużej niż sama spacerówka do 25 kg, gdyż gondola i nosidełka przeznaczone są dla niemowlaków.

Wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg – na co zwrócić uwagę?

W przypadku gdy najczęściej uczęszczaną trasą jest las czy polna droga, dobrze jest wybrać model zamortyzowany o dużych, wytrzymałych kołach. Będzie cięższy, ale jednocześnie stabilniejszy i zminimalizuje wstrząsy wynikające z jazdy po nierównej nawierzchni. Jeśli jednak wózek użytkuje się głównie w mieście, przyda się spacerówka zwrotna i lekka, którą łatwo daje się podbijać. Funkcja ta ułatwi wjeżdżanie na wysokie krawężniki.

Ponadto dobrze wybrać wózek wyposażony w:

 • regulowane oparcie, zagłówek i podnóżek, co pozwoli idealnie dopasować spacerówkę do rosnącego dziecka.
 • Pałąk, uniemożliwiający wyślizgnięcie się dziecka z wózka, który posłuży też jako podpórka na nogi lub ręce.
 • system prostego składania jedną ręką do niewielkich rozmiarów, co zagwarantuje łatwe przemieszczanie się samochodem z wózkiem.
 • Obszerną budkę pokrytą filtrem UV50+, która osłoni dziecko przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
 • regulowaną rączkę pokrytą antypoślizgowym materiałem wysokiej jakości, by zapewnić wygodne użytkowanie wózka wyższym i niższym osobom.

Spacerówka do 25 kg – dodatkowe wyposażenie

Nowoczesne wózki spacerowe powinny być wyposażone w niezbędne podczas spacerów w różnych warunkach atmosferycznych akcesoria, mianowicie w:

 • elementy odblaskowe,
 • ocieplacz,
 • moskitierę,
 • folię przeciwdeszczową,
 • uchwyt na kubek,
 • pokrowiec na nóżki,
 • śpiworek,
 • przewijak turystyczny.

Ponadto wózek spacerowy dla dzieci do 25 kg wyposażony jest w pojemny kosz na zakupy. Przyda się on nie tylko na okazjonalne zakupy lecz także na powyższe artykuły.

Wózek spacerowy do 25 kg to nieco cięższa i większa spacerówka do 22 kg, wyposażona w pojemny kosz na zakupy o udźwigu 3 kg. Dostępny jest w różnych cenach, dzięki czemu każdy ma możliwość znaleźć odpowiedni model. Najważniejsze podczas wyboru idealnego wózka jest dopasowanie do dziecka i warunków, w których najczęściej będzie użytkowany.

wróć do góry