Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Rodzaj

Więcej o markach:

Cybex
 

Baza isofix Cybex

Baza Isofix Cybex to praktyczne akcesorium, które nie tylko ułatwia montaż fotelika w samochodzie, ale także go przyśpiesza. Jej zastosowanie pozwala na zminimalizowanie błędów montażowych, których skutki mogłyby być wyjątkowo groźne.

Bazę dobiera się do modelu fotelika Cybex, jaki ma być użytkowany przez dziecko. Są to wyłącznie foteliki pierwszej i drugiej kategorii wagowej 0 – 13 kg oraz 0 – 18 kg. Wśród dostępnych baz można wyróżnić kilka konkretnych rodzajów: bazy obrotowe oraz bazy standardowe, a także z możliwością montażu na Isofix lub pasy samochodowe. Mechanizm montażowy jest wyjątkowo prosty – wystarczy położyć fotelik na bazie i lekko go docisnąć. Specyficzne kliknięcie oraz zielony znacznik, będą oznakami prawidłowego montażu.

O różnicach między poszczególnymi modelami przeczytasz na dole strony.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Baza Isofix Cybex - wyposażenie

Wszystkie bazy Cybex wyposażone są w:

  • nogę stabilizującą, która przytwierdza cały zestaw do konstrukcji auta i odbiera część energii podczas gwałtownego hamowania czy kolizji drogowej. Pomaga również zminimalizować ryzyko obrotu fotelika wokół własnej osi.
  • czujniki, których zadaniem jest informowanie opiekunów czy fotel został prawidłowo zamocowany.

Różnice między modelami baz Isofix Cybex

1. Cybex Baza Z

Baza Z jest kompatybilna z fotelikami znajdującymi się w ekskluzywnej linii Cybex Platinum: Cloud Z 0-13 kg i Sirona Z 0-18 kg. Obraca się o 180 stopni, co ułatwia wyjmowanie dziecka z fotela. Jej montaż przebiega za pomocą złączy Isofix, tyłem do kierunku jazdy.

2. Cybex Baza Z One

Baza Z One jest kompatybilna z fotelikiem Cybex Cloud Z. Od Bazy Z różni się jedynie tym, że nie posiada możliwości obrotu oraz nie jest częścią systemu modułowego z fotelem Sirona Z.

3. Cybex Baza Isofix M i-Size

Baza M jest kompatybilna z fotelikami Aton M 0-13 kg, Aton M i-Size 0-13 kg i Sirona M2 i-Size 0-18 kg. Została wyposażona w zaczepy Isofix. Regulowana długość szyny Isofix odpowiada za dopasowanie do kanapy samochodowej.

4. Cybex Aton Baza 2-Fix

Jest to baza samochodowa z możliwością montażu na isofix lub na pasach bezpieczeństwa. Jest kompatybilna z fotelikami 0-13 kg: Aton 2, Aton 3, Aton 3S, Aton 4 i Aton 5. Została wyposażona w napinacz pasa, który poprawia mocowanie fotelika za pomocą pasów samochodowych.

Baza Isofix Cybex - korzyści z użytkowania

Zastosowanie bazy Isofix Cybex znacznie ogranicza możliwość popełnienia błędów montażowych, a nawet je eliminuje. Usprawnia mocowanie fotelika w samochodzie, a przede wszystkim zwiększa jego stabilność. Wybierając bazę do pierwszego fotelika warto zorientować się, czy dany model będzie mógł być również stosowany przy kolejnym foteliku dla starszego dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu z bazy można korzystać dłużej, nawet do 4-go roku życia, oszczędzając jednocześnie pieniądze.

wróć do góry