Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Foteliki 9-18 kg

Jeśli zauważymy, że główka niemowlaka zaczyna wystawać poza obręb nosidełka samochodowego, należy wybrać kolejny fotelik z drugiej grupy wagowej. Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie fotelik samochodowy 9-18, ponieważ jest on najlepiej dopasowany do dziecka w tym wieku. W tej kategorii znajdują się również foteliki od 0-18 kg, ponieważ są to w praktyce modele spełniające tą samą funkcję. Najbezpieczniejsze foteliki 9-18 kg to modele montowane tyłem do kierunku jazdy. Chronią one lepiej delikatne ciało dziecka w sytuacji wypadku lub gwałtownego hamowania. Pod produktami informujemy jak prawidłowo dopasować fotelik 9-18 kg oraz na co warto zwrócić uwagę przy wyborze optymalnego modelu.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Fotelik samochodowy 9 - 18 kg

O czym należy wiedzieć podczas wyboru

 • Fotelik 9-18 tyłem do kierunku jazdy chroni szyję i głowę dziecka. Nierozwinięte w pełni mięśnie szyi nie są w stanie utrzymać głowy dziecka we właściwej i bezpiecznej pozycji podczas wypadku, a nawet gwałtownego hamowania, dlatego fotelik RWF jest najlepszym rozwiązaniem.
 • Dzieci nie mają wykształconych kości miednicy, na których u osób dorosłych utrzymuje się pas biodrowy, dlatego bardzo ważne jest, żeby fotelik 9-18 kg posiadał wewnętrzne pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Ponadto u dzieci układ kostny nie jest w pełni rozwinięty i dziecku trudniej jest utrzymać pionową postawę, dlatego najbezpieczniejsze są fotele z wewnętrznymi pasami bezpieczeństwa.
 • Przewożenie tyłem do kierunku jazdy to najbezpieczniejszy i rekomendowany sposób przewożenia dzieci do 4 roku życia mimo, że nie jest wymagany przez prawo Unii Europejskiej. Foteliki 9-18 kg RWF zapewniają lepszą ochronę podczas kolizji czołowej i bocznej.
 • Wybierając fotelik samochodowy 9-18 kg, warto sprawdzić, czy wybrany model otrzymał pozytywne oceny w dobrowolnych i niezależnych testach bezpieczeństwa. Do najbardziej prestiżowych należą ADAC, w którym fotelik może otrzymać od jednej do pięciu gwiazdek oraz szwedzki TEST PLUS, który przechodzą tylko foteliki RWF.
 • Mniejsza rozpiętość wagowa ułatwia dopasowanie fotela do dziecka, dlatego następny po nosidełku fotelik 9-18 kg to lepszy wybór niż ten z zakresu 9-36 kg. Mniejszy zakres wagowy to lepsze dopasowanie fotela i większe bezpieczeństwo dziecka.
 • Najbezpieczniejsze modele to foteliki 9-18 kg ISOFIX, czyli montowane na elementach konstrukcyjnych auta. Montaż fotelika z ISOFIX jest najbezpieczniejszy i zapewnia maksymalną stabilizację.
 • Warto wybierać foteliki samochodowe 9-18 kg zgodne z erupejską normą i-Size, są to modele, które są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa i obecnie funkcjonują równolegle z nadal obowiązującą Europejską Normą Kontrolną. I-Size promuje montaż fotelika tyłem do kierunku jazdy, stosowanie systemu Isofix oraz wzmocnienie bocznych skrzydeł zagłówka.

  Najważniejsze cechy i funkcje, na które warto zwrócić uwagę wybierając fotelik 9-18 kg

  Dobry fotelik 9-18 kg powinien posiadać funkcje, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo dziecka. Bardzo wskazane jest, aby fotel posiadał:

  • Komfortowe i obszerne siedzisko z systemem regulacji, umożliwiającym jak najlepsze dopasowanie fotelika dziecięcego do szybko zmieniającego się wzrostu dziecka.
  • Możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy (najważniejsza cecha w tej grupie wagowej).
  • Ochrona Boczna, foteliki 9-18 kg wyposażone w system ochrony bocznej, zapewniają ochronę dziecku podczas kolizji bocznej.
  • Regulacja wysokości oparcia i zagłówka.
  • Regulacja kąta nachylenia oparcia, fotelik 9-18 kg z funkcją spania, zapewnia dziecku komfort i bezpieczeństwo w czasie drzemki podczas podróży.
  • Zintegrowany zagłówek z pasami bezpieczeństwa jest to funkcja, dzięki której po wyregulowaniu wysokości zagłówka automatycznie dopasowuje się pozycja wewnętrznych pasów lub uprzęży bezpieczeństwa.
  • Pięciopunktowa uprząż bezpieczeństwa, która utrzymuje dziecko wewnątrz fotelika dla najmłodszych.
  • Intuicyjna regulacja fotelika samochodowego 0-18 kg jedną ręką.
  • Noga stabilizująca, która stanowi dodatkowy punkt podparcia i dociska fotelik do podłogi.
  • Tapicerka wykonana z oddychającej tkaniny, łatwa w demontażu i przystosowana do prania w pralce.

  Najczęściej popełniane błędy w montażu i doborze.

  1. Nieprawidłowo dopasowany fotelik, za małe siedzisko, w którym dziecko się nie mieści, zbyt niskie oparcie i głowa dziecka wystaje.
  2. Foteliki 9-18 ustawione pod złym kątem, przez co głowa dziecka opada.
  3. Nieprawidłowy montaż np. fotelik 9-18, który zamiast tyłem, został zamontowany przodem do kierunku jazdy, skręcone pasy samochodowe użyte do montażu lub źle zapięty fotelik 9-18 kg na bazie ISOFIX.
  4. Pasy lub uprząż bezpieczeństwa na niewłaściwej pozycji (źle dopasowana wysokość pasów do wzrostu dziecka)
  5. Niestabilny fotelik, źle zamontowany lub do źle dopasowany do kanapy samochodowej.

  W celu uniknięcia wymienionych błędów zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą. Zapraszamy również do wizyty w naszym salonie stacjonarny, w którym chętnie pokażemy jak prawidłowo zamontować fotelik 9-18 kg w samochodzie.

  wróć do góry