Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Wózki do samolotu

Podróże z małym dzieckiem są świetną okazją, by wzbogacić jego dzieciństwo. Niestety jednak, zabieranie w drogę dziecięcego asortymentu wiąże się również ze sporym problemem. Jego rozwiązaniem są lekkie spacerówki, które nadają się do wszelkich środków transportu – w tym także samolotu. Sprawdźcie, jakie wózki sprawdzą się w podróży najlepiej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Przewożenie wózka samolotem – zasady

Jeśli decydujesz się na zabranie wózka w podróż samolotem, musisz najpierw zorientować się, jak wygląda polityka Twojej linii lotniczej. Poszczególne firmy posiadają różne przepisy dotyczące przewożenia bagażu oraz opłat, jakie będą z jego powodu naliczane. Większość linii oferuje jednak darmowe przechowywanie wózka składanego dla dzieci do drugiego roku życia w luku bagażowym. W przypadku, gdy ta opcja nie jest dostępna, należy sprawdzić, ile będzie kosztowało wykupienie dodatkowego bagażu.

Wozek do samolotu możesz zostawić obsłudze podczas odprawy bagażowej lub też oddać go stewardessie przy samym wsiadaniu do samolotu. Istnieje również możliwość, by zabrać go ze sobą na pokład (jeśli Twój model nie przekracza wagi i wymiarów bagażu podręcznego). Ważne jest, aby pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu wózka na czas lotu – czy to za pomocą folii bąbelkowej, czy też specjalnej torby podróżniczej. Bezwzględnie należy również zgłosić wózek dziecięcy do rejestracji, dzięki czemu zostanie odpowiednio oznaczony w punkcie bagażowym.

Jaki wózek do samolotu? - 6 cech dobrego modelu podróżnego

Podróżowanie z dzieckiem za pomocą jakiegokolwiek środka transportu może być kłopotliwe. Zaleca się, by na wycieczki zabierać wózki, które odznaczają się przede wszystkim niewielką wagą oraz rozmiarami. Do samolotu najlepiej zabrać wózek składany i jednoczęściowy (który często wymagany jest przez tańsze linie lotnicze).

Oto przegląd cech, jakie powinien posiadać model przeznaczony do samolotu:

  1. Wózek do samolotu powinien być lekki – tak, by nie sprawiał dodatkowego problemu podczas dźwigania pozostałych bagażów.
  2. W podróż najlepiej zabrać spacerówkę – zazwyczaj jest ona lżejsza i łatwiej się składa, niż inne typy wózków (2w1, gondola).
  3. Model podróżniczy musi posiadać bardzo prosty system składania – najlepiej, by było to intuicyjne składanie jedną ręką.
  4. Lekkie koła – najlepiej piankowe lub żelowe, które zapewniają lepszą amortyzację i – w przeciwieństwie do pompowanych – nie można ich przebić (choć są przy tym nieco cięższe od piankowych).
  5. Regulowane oparcie – może się zdarzyć, że podczas wycieczek nasze dziecko będzie spędzało w wózku dużo czasu. Dla jego wygody więc wózek musi posiadać regulowane siedzisko, które zapewni mu komfort, niezależnie od pozycji.
  6. Ze względu na to, że celem naszych podróży są często ciepłe kraje, wózek podróżniczy powinien posiadać budkę z filtrami przeciwsłonecznymi oraz moskitierę na owady.

Spacerówki do samolotu – o czym pamiętać?

Mając na uwadze przepisy wybranej linii lotniczej oraz cechy, jakie powinien posiadać dobry wózek do samolotu, możemy przejść do naszych własnych potrzeb i oczekiwań. Aspekty takie jak cel podróży czy też wiek i stopień rozwoju naszego dziecka znacząco wpłyną bowiem na to, jakiego modelu będziemy potrzebować.

Kwestie, które należy rozważyć przed wyborem wózka do samolotu:

  • Wiek i waga dziecka – choć w podróży najlepiej sprawdzą się lekkie spacerówki, to należy jednak pamiętać, że nie nadają się one dla każdego dziecka - np. dla dzieci poniżej 6. miesiąca życia czy też pociech, które ze względu na dużą wagę nie zmieszczą się do bardzo lekkiego wózka.
  • Cel podróży – wybór wózka musi być uzależniony od rodzaju miejsca, do jakiego się wybieramy (i okresu, jaki zamierzamy w nim spędzić). Należy tu przede wszystkim wziąć pod uwagę warunki klimatyczne i drogowe.
  • Czas w wózku – jak dużą część wycieczki dziecko będzie spędzało w wózku? Zastanówmy się, czy spacerówka do samolotu będzie stanowiła dla nas jedynie rzadko używany dodatek, czy też raczej nieodzowny element podróży. Od tego powinna bowiem zależeć jego jakość i komfort.
  • Aktywność podczas wycieczki – co planujemy na naszej wyprawie robić? Czy naszym zamiarem jest zwiedzanie wąskich uliczek dużego miasta, czy też raczej intensywna wędrówka po lasach i parkach? To bardzo istotne kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając koła naszego wózka.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo bogatą ofertę wózków do samolotów. Jeśli macie wątpliwości, jaki model będzie dla Was idealny, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami – zarówno bezpośrednio w sklepie stacjonarnym, jak i przez formularz na stronie online. Razem bez wątpienia wybierzemy wózek, który zapewni Państwu bezpieczną, wygodną i pełną przygód podróż z dzieckiem.

wróć do góry