Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Rodzaj

 

Bazy isofix do fotelików

Baza Isofix to dodatkowy element do fotelików z kategorii 0-13, 0-19 oraz 9-18 kg. Jego głównym zadaniem jest stabilizacja siedziska w samochodzie. Dzięki bazie Isofix fotelik pozostaje na swoim miejscu w razie wypadku, zapewniając dziecku znacznie lepszą ochronę przed poważnymi obrażeniami. Sprawdźcie, jak dokładnie działa, i gdzie występuje baza Isofix.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Czym jest baza Isofix?

Baza to dodatek do fotelika samochodowego, który zapewnia większą stabilizację siedziska podczas jazdy. Używamy jej jako podstawy, do której montujemy wybrane siedzisko samochodowe. Istnieje kilka rodzajów baz:

  1. Baza obrotowa daje możliwość obrotu o 180 lub 360 stopni, zapewniając dużą wygodę podczas użytkowania.
  2. Baza na pasy to standardowa baza, do której fotelik mocuje się za pomocą zwykłych pasów samochodowych. Jest mniej stabilna od bazy Isofix.
  3. Baza zintegrowana z fotelikiem to baza, której nie da się odczepić od konkretnego siedziska. Uważana za mniej komfortową, niż pozostałe.
  4. Baza Isofix, do której przypina się zaczepy systemu Isofix występującego w foteliku, uznawana jest za najbezpieczniejszą i najbardziej stabilną ze swojej kategorii.

W przypadku bazy Isofix zamocowanie fotelika jest bardzo proste i intuicyjne. Baza posiada bowiem znaczniki informujące, gdzie należy zakotwiczyć uchwyty systemu Isofix. System ten składa się z dwóch zaczepów, które przypinane są bezpośrednio do konstrukcji pojazdu lub właśnie bazy Isofix. Ten sposób montażu fotelików dla najmłodszych rekomenduje się jako najlepszy dla ich bezpieczeństwa. Duża część siedzisk posiada ponadto nogę stabilizującą, która jeszcze bardziej przytwierdza fotel do swego miejsca, zapewniając pasażerom dodatkową ochronę podczas wypadku.

W jakich kategoriach występuje baza Isofix?

Baza Isofix to część fotelika, którą można dokupić do siedzisk z następujących przedziałów wagowych:

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pojazdy umożliwiają nam zainstalowanie siedziska z Isofix. Dotyczy to przede wszystkim starszych samochodów, które nie posiadają specjalnych uchwytów na wpięcie zaczepów. W takich modelach fotelik trzeba zamontować za pośrednictwem zwyczajnych pasów bezpieczeństwa. Zgodnie z przepisami uchwyty konieczne do wprowadzenia Isofixu muszą natomiast znajdować się we wszystkich autach wyprodukowanych po 2002 roku.

Co daje Baza Isofix?

Baza Isofix to jedno z najlepszych zabezpieczeń dla fotelika samochodowego. Dlaczego system Isofix jest jednak tak ważny i rekomendowany?

  • Stabilność – foteliki montowane za pomocą bazy Isofix są o wiele stabilniejsze, niż siedziska mocowane standardowymi pasami. To natomiast przekłada się na bezpieczeństwo, jakie zapewniają dzieciom podczas ewentualnych wypadków.
  • Bardzo łatwy montaż – specjalne uchwyty i zaczepy sprawiają, że montaż bazy jest niezwykle prosty. To znacznie ogranicza ilość błędów, jakie można podczas niego popełnić, a w konsekwencji przekłada się na lepszą ochronę dziecka w razie wypadku. Niektórzy producenci fotelików wprowadziły ponadto system, który informuje o poprawnym montażu bazy za pomocą diody i dźwięku, co jeszcze bardziej ułatwia poprawne zainstalowanie fotela.
  • Zwiększona ochrona podczas zderzeń bocznych – testy wykazują, że siedziska zamontowane za pomocą systemu Isofix amortyzują zderzenia boczne lepiej, niż foteliki przypięte zwykłymi pasami.
  • Wygoda – jeśli wybierzemy model z obrotowy, codzienne zapinanie dziecka pasami czy też wyciąganie go z fotelika stanie się o wiele łatwiejsze, szybsze i łagodniejsze dla naszego kręgosłupa.
  • Dodatkowe zabezpieczenie – część siedzisk z bazą isofix posiada zabezpieczenia takie jak trzeci pas mocujący – Top Tether – oraz noga stabilizująca.

Baza Isofix to rekomendowany sposób montażu fotelików samochodowych z grupy 0 i 1. Zapewniając większą stabilność i sztywność siedziska, system ten znacznie wpływa na bezpieczeństwo podróżującego w nim dziecka. Jeśli szukacie modelu, który zapewni Waszym dzieciom maksymalną ochronę, odwiedźcie nasz salon lub skontaktujcie się z naszym specjalistą, który przedstawi Wam zalety Isofixu oraz najlepsze foteliki, w jakich możecie go znaleźć.

wróć do góry