Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Wózek wielofunkcyjny

Wózek dziecięcy jest nieodzownym elementem rodzicielstwa. Wspólne spacery umożliwiają poznawanie otaczającego świata oraz prawidłowy rozwój. Dlatego tak ważne jest, by wybrany model wózka dopasował się do potrzeb rodziców i był komfortowy dla małego pasażera. W naszej ofercie dostępne jest wiele modeli, począwszy od spacerówek, przez zestawy z gondolą oraz fotelikiem samochodowym.

Wózki wielofunkcyjne jak sama nazwa wskazuje pełnią kilka funkcji. Przed narodzinami dziecka, rodzice często głowią się nad wyborem konkretnego modelu. Aby zacząć poszukiwania, trzeba wiedzieć jakie opcje są do wyboru. Producenci prześcigają się w tworzeniu niezastąpionych zestawów, które mają za zadanie skutecznie ułatwić rodzicom wspólne podróże.

Obecnie można nabyć wózek wielofunkcyjny w zestawie 2w1, 3w1 oraz 4w1.

  • Zestaw 2w1 to nic innego jak stelaż, na którym można zamontować dziecięcą gondolę, a później siedzisko spacerówki.
  • Zestaw 3w1 to powiększenie zestawu 2w1 o fotelik samochodowy.
  • A opcja 4w1 łączy z sobą spacerówkę, gondolę, fotelik samochodowy oraz bazę do fotelika.
Filtruj
Porównaj produkty (0)

Gondola + siedzisko spacerówki = wózek wielofunkcyjny 2w1

Bezpieczna gondola dla noworodka

Wózek dziecięcy w opcji 2w1 to najprostsza i najtańsza z dostępnych na rynku opcji. Ten zestaw składa się z głębokiej gondoli, w której można przewozić niemowlaka do ukończenia 6 miesiąca życia. Gondola powinna mieć płaski materacyk, osłonięty ściankami. Obszerna budka skutecznie ochroni dziecko przed warunkami atmosferycznymi. Do zestawu powinien być dołączony ochraniacz na nóżki, który stanowi dodatkową osłonę przed wiatrem, śniegiem czy tez deszczem.

Spacerówka na wygodne spacery ze starszym dzieckiem

Kolejnym elementem jest siedzisko spacerówki. W spacerówce można przewozić dziecko, które potrafi samodzielnie siedzieć. Szelki bezpieczeństwa i poprzeczny pałąk zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas spaceru. Budka powinna być wyposażona w dodatkową wentylację, by spacery w upalne dni, nie narażały dziecka na przegrzanie. W przekładanej spacerówce dziecko może jeździć nawet do 4 roku życia. Warto sprawdzić jaką maksymalną wagą można obciążyć wózek.

Wózek szyty na miarę potrzeb, czyli dobór odpowiednich komponentów

Ważne jest by stelaż wózka 2w1 był dopasowany do potrzeb rodziców. Przed zakupem należy zastanowić się na jakim podłożu wózek będzie najczęściej wykorzystywany. Na obrzeżach miast, w niezagospodarowanych terenach zielonych przyda się wózek z dużymi kołami oraz amortyzacją. Jeśli podczas wspólnych spacerów najczęściej przebywa się w miejskich parkach oraz na starówkach, można wybrać nieco lżejsze koła, np. z pianki Eva, z kolei na spacerze w terenie bardziej odpowiednie będą koła pompowane.

Wózki wielofunkcyjne w zestawie z fotelikiem – opcja 3w1

Wózek 3w1 to nic innego jak powiększenie zestawu 2w1 o fotelik samochodowy 0-13kg. W zestawach 3w1 fotelik to tak zwane nosidełko, które powinno być pierwszym fotelikiem samochodowym dla noworodka. Tylko nosidło zapewnia dziecku właściwą pozycję podczas podróży autem. Noworodki mogą podróżować tyłem do kierunku jazdy oraz wyłącznie w pozycji leżącej. Trzeba pamiętać, że im mniejszy zakres wagowy obejmuje fotelik samochodowy, tym lepiej będzie dopasowany do ergonomii dziecka. A ma to ścisły związek z bezpieczeństwem pasażera.

Zestaw wygodny w użytkowaniu

Czy warto taki zestaw kupić? Oczywiście, że tak. Takie rozwiązanie pozwala na nieograniczone możliwości w podróżowaniu z dzieckiem. Zakładając, że podczas podróży samochodem na zakupy, dziecko nagle zaśnie, można w łatwy sposób umieścić fotelik samochodowy typu nosidełko na stelażu wózka. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów. Niezbędne adaptery są dostępne w zestawie. Nie trzeba wyjmować śpiącego dziecka z fotelika.

Zestaw 4w1 to przede wszystkim bezpieczna podróż

Zestawy 4w1 składają się z wózka spacerowego, gondoli dla noworodka, fotelika samochodowego oraz bazy do fotelika. Bez względu na wielkość zestawu, wózek musi być wygodny i dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ten zestaw, który posłuży dziecku przez kilka pierwszych lat życia. Wykonany z solidnych materiałów, będzie nieodłącznym elementem każdego spaceru aż do 4 roku życia. Fotelik samochodowy typu nosidło posłuży dziecku do osiągnięcia 13 kg wagi. W zestawie 4w1 fotelik montuje się na bazie, która zwiększa bezpieczeństwo podczas podróży, a także sprawia, że korzystanie z fotelika jest bardziej funkcjonalne.

Baza z Isofix czy na pasy?

Są dwa rodzaje baz.

  • Jedne montowane są na pasach bezpieczeństwa w aucie.
  • Drugi sposób montażu odbywa się poprzez popularny system Isofix.

Jeśli auto jest wyposażone w odpowiednie uchwyty, warto jest wybrać bazę z Isofix. Ten system skutecznie eliminuje błędy popełniane podczas montażu fotelika ISOFIX. Trzeba pamiętać, że tylko prawidłowo zamontowana baza będzie mogła unieruchomić fotelik i skutecznie chronić dziecko podczas kolizji. Baza przypinana przez pas bezpieczeństwa, może się poluzować. W tym przypadku trzeba monitorować stopień napięcia pasa przed każdą podróżą.

Bez względu na sposób montażu, w zestawie 4w1 można wybrać model, który będzie kompatybilny z kolejnym fotelikiem samochodowym, następnym po nosidełku. Wykorzystanie jednej bazy w dwóch fotelikach, to ekonomiczny wybór, który nie wpłynie na poziom bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo wózka wielofunkcyjnego zależy przede wszystkim od jakości fotelika

Trzeba pamiętać, że w zestawach 3w1 i 4w1 najważniejszym elementem jest fotelik samochodowy. Ten komponent powinien spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Podróż samochodem zawsze powinna przebiegać w warunkach stosownych do wieku dziecka. Należy wybierać sprawdzonych producentów, którzy mają w ofercie produkty przetestowane przez niezależne instytucje (ADAC, Test Plus).

Fotelik samochodowy powinien być wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, regulowany zagłówek oraz kąt nachylenia oparcia. W nosidełkach przyda się wkładka redukcyjna dla noworodków. Foteliki samochodowe w zestawach 3w1 i 4w1 powinny być zawsze montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF). To jedyny prawidłowy sposób montażu, który zapewnia maksymalną ochronę wiotkiego ciała dziecka.

Poszukiwania idealnego wózka dziecięcego zawsze powinny mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo pasażera. Najwygodniej dla noworodka będzie podróżować w wózku z głęboką gondolą. Do poznawania świata podczas wspólnych spacerów, świetnie sprawdzi się lekka spacerówka. Fotelik samochodowy zawsze powinien spełniać normy bezpieczeństwa. Baza do fotelika jest udogodnieniem dla rodziców, ale także skutecznie eliminuje błędy montażowe, przez co zwiększa poziom bezpieczeństwa dziecka w czasie podróży.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu. Oferujemy zestawy optymalnie dopasowane do indywidualnych potrzeb w atrakcyjnych cenach.

wróć do góry