Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Typ wózka

Rodzaj kół

Koła skrętne

Amortyzacja

Montaż fotelika

Montaż gondoli

Pozycja leżąca

Siedzisko

Hamulec

Regulowana rączka

Trójkołowiec

Waga Wózka

Maksymalna waga dziecka

Ochrona UV 50

Typ siedziska

Regulowany podnóżek

Pałąk w zestawie

Rodzaj rączki

 

Wózki dla dziewczynki

Dziecięce wózki dla dziewczynek to modele z tapicerką w żywych, radosnych barwach. Jednak oprócz koloru ważne jest również solidne wykonanie oraz funkcję, jakie posiada. Zarówno spacerówka jak i wózek z gondolą powinny zapewnić dziecku maksymalny poziom komfortu. Ważny jest rodzaj kół oraz amortyzacja. Solidny model dla dziewczynki powinien być wykonany z wytrzymałych na uszkodzenia materiałów. Warto zwrócić uwagę na wagę. Im niższa, tym łatwiej się z wózkiem podróżuje lub go przenosi.

Kolor tapicerki ma wpływ na praktyczność. Ciemniejsze kolory będzie łatwiej utrzymać w czystości. System składania powinien być łatwy, najlepiej przy użyciu jednej ręki.

Poniżej wyjaśniamy, na co jeszcze zwrócić uwagę, by wózek dla dziewczynki służył bezawaryjnie i był praktyczny.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Rozkładane oparcie to wygoda podczas snu

Wózki dla dziewczynki powinny zapewniać wygodną pozycję, która nie obciąża kręgosłupa małej pasażerki. Aby tak było, oparcie spacerówki powinno rozkładać się całkowicie na płasko. Wówczas dziecko będzie mogło spać podczas spaceru w wygodnej pozycji.

Funkcjonalna budka XXL

Obszerny daszek osłoni dziecko przed warunkami atmosferycznymi. Budka powinna mieć powłokę zabezpieczającą przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. A właściwości wodoodporne materiału ochronić przed deszczem i śniegiem.

Koła odpowiednio dobrane do podłoża

Funkcjonalny wózek dla dziewczynki powinien posiadać koła dopasowane do podłoża, po którym rodzice najczęściej będą jeździć. Te wykonane z pianki zapewnią stabilną jazdę po równej powierzchni. Świetnie sprawdzą się w galeriach i dużych centrach handlowych. Ich niska waga sprzyja wspólnym podróżom, ponieważ obniżają całkowitą wagę wózka. Koła wykonane z gumy zapewniają płynną jazdę po każdej nawierzchni. Sprawdzą się zarówno w czasie spacerów na obrzeżach miasta jak i w lesie. Opona może ulec przebiciu, ale odporne na uszkodzenia tworzywo sprawia, że zdarza się to sporadycznie. Wózek dla dziewczynki z kołami żelowymi zapewnią całkowicie bezawaryjną jazdę po każdej nawierzchni. Ich minusem jest nieco wyższa waga.

Ilość kół zależy od potrzeb rodziców

Wózki dziecięce dla dziewczynek mogą mieć trzy lub cztery koła. Ich ilość zależy od upodobań opiekunów. Trójkołowce najczęściej są wybierane przez rodziców lubiących aktywność fizyczną, jednak nie stanowi to reguły. Czterokołowce zapewniają lepszą stabilność np. podczas wjeżdżania na krawężnik.

Wózek dla dziewczynki z amortyzatorami

Amortyzacja w wózkach dziecięcych dla dziewczynek zwiększa komfort jazdy. Niweluje wstrząsy podczas spacerów po nierównych terenach. Amortyzatory mogą być wbudowane osobno na każdym kole, lub na każdej osi oddzielnie. Dobra amortyzacja w wózkach to gwarancja przyjemnych spacerów i spokojnego snu.

Bezpieczeństwo podczas spaceru

Wózki dziecięce dla dziewczynki powinny być wyposażone w pasy bezpieczeństwa i poprzeczny pałąk. Wówczas podczas spacerów dziecko będzie odpowiednio zabezpieczone. Pałąk w łatwy sposób można zdemontować, a szelki ustawić w odpowiedniej pozycji. Ważnym elementem jest także podnóżek, który wspiera właściwą pozycję. Ustawiony w pozycji poziomej skutecznie powiększa obszar do spania.

wróć do góry