Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Cybex Aton 5 0-13 kg

5 (7 opinii)

Producent: Cybex | Źródło: polska dystrybucja

Warianty:

Warto kupić u nas! Warto kupić na abcgps.pl

od 460.00 zł

Otrzymaj RABAT 10% Wpisz "Rabat10" do uwag zamówienia

Znalazłeś taniej? Daj nam znać - przebijemy ofertę!

Kup teraz, wyślemy już jutroZamów w ciągu ...
Dostawa GRATIS Zobacz szczegóły PROMOCJA RATY 0% Rata Santander już od: 46,00 zł
Warianty Gratis W skrócie Opis Specyfikacja W zestawie Gwarancja Akcesoria
460 zł

Warianty

 • Autumn Gold

  Cybex Aton 5 Autumn Gold 0-13 kg 460.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 3-7 dni
 • River Blue

  Cybex Aton 5 River Blue 0-13 kg 460.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 3-7 dni
 • Magnolia Pink

  Cybex Aton 5 Magnolia Pink 0-13 kg 489.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 48h
 • River Blue 2w1 (z bazą)

  Zestaw Cybex Aton 5 River Blue 0-13 kg + Baza Isofix 2-fix 894.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 3-7 dni
 • Magnolia Pink 2w1 (z bazą)

  Zestaw Cybex Aton 5 Magnolia Pink 0-13 kg + Baza Isofix 2-fix 973.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 48h
 • Autumn Gold 2w1 (z bazą)

  Zestaw Cybex Aton 5 Autumn Gold 0-13 kg + Baza Isofix 2-fix 1258.00 zł Produkt u dostawcy Wysyłamy w 3-7 dni

Gratis

W skrócie

Fotelik samochodowy Cybex Aton 5 0-13 kg

Funkcja Cybex Aton 5 | fotelik 0-13

Wersja standardowa - zawiera fotelik samochodowy Cybex Aton 5

Wersja 2w1 - zawiera fotelik samochody Cybex Aton 5 wraz z bazą Cybex Isofix 2-fix

Przedział wagowy dziecka 0-13 kg
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 4 (z bazą)
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 5 (na pasy)
Mocowane Isofix Tak, po dokupieniu bazy isofix
Przodem do kier. jazdy Nie
Tyłem do kier. jazdy Tak
Regulacja pozycji Nie
Zagłówek z regulacją wysokości Tak
Test plus Nie
Fotel obrotowy Nie
I-Size Nie
Top Tether Nie
Prowadnica Pasa Biodrowego Nie
System Ochrony Bocznej Zewnętrzny
Wkładka Redukcyjna Tak

Opis

Funkcja Cybex Aton 5 0-13 kg

Fotelik Cybex Aton 5 dedykowany jest dla najmniejszych dzieci.

Gwarancja najwyższego poziomu ochrony małych pasażerów. Znana i sprawdzona konstrukcja serii Aton, pozwala na wygodne i bezpieczne podróżowanie, także noworodków i wcześniaków.

Cybex Aton 5 jest już piątą odsłoną popularnego fotelika dziecięcego, który może pochwalić się najwyższym standardem bezpieczeństwa. Świadczy o tym uzyskana "bardzo dobra" ocena w rygorystycznych testach ADAC - poziom aż 5 gwiazdek. Elastyczne siedzisko oferuje montaż przy użyciu specjalnej bazy 2-Fix lub za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa pojazdu. Praktyczne nosidło zostało wyposażone w naklejoną poziomicę, która pomaga w poprawnym montażu. Wbudowany zagłówek posiada opcję ustawienia wysokości na jednym z aż ośmiu wybranych poziomów.

Niezawodne i elastyczne siedzisko, gwarantujące bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Najnowszy produkt Cybex bazuje na osiągnięciach wcześniejszych generacji jak model Aton 2, który został niejednokrotnie nagrodzony, a także wygrał prestiżowy test Stiftung Warentest 6/2012 dla Grupy 0+. Dlatego najnowsza wersja Aton 5 jest najlepszym i najbezpieczniejszym fotelikiem w swojej kategorii.

 • Fotelik początkowy posiada specjalną, miękką wkładkę redukcyjną, z możliwością jej łatwego demontażu; idealna asekuracja dla kształtującego się, dziecięcego kręgosłupa.
 • Możliwa regulacja zagłówka połączonego z pasami w płaszczyźnie góra-dół w 8 poziomach, intuicyjnie - z użyciem jednej ręki.
 • Zaawansowany System Osłony Bocznej (L.S.P.), dodatkowo chroni pociechę przed energią kinetyczną, która działa na fotelik w czasie kolizji pojazdu.
 • W wyposażeniu znajduje się duża budka w rozmiarze XXL; materiał wykorzystany do jej stworzenia posiada właściwości filtra przeciwsłonecznego UVP 50+.

Szybki i sprawny montaż siedziska możemy przeprowadzić przy pomocy dołączonej bazy lub z użyciem 3-punktowych pasów bezpieczeństwa dostępnych w pojeździe. Nosidełko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby noworodek mógł przyjąć komfortową pozycję leżącą. Pozwala to uzyskać ergonomiczne ułożenie kręgosłupa oraz główki. Dzięki temu rozwiązaniu w czasie nagłego hamowania bądź kolizji czołowej, ryzyko uduszenia się dziecka poprzez przesunięcie do przodu główki zostaje zredukowane do minimum. Nowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zostały wprowadzone również w zagłówku, którego regulacja wysokości została zintegrowana z pasami bezpieczeństwa. Szkielet nosidełka, wraz z przetestowanym systemem L.S.P, pochłania szkodliwą energię kinetyczną, która wytwarza się podczas kolizji lub wypadku. Wielofunkcyjne siedzisko posiada również wbudowaną obszerną budkę w rozmiarze XXL z materiału odbijającego szkodliwe promieniowanie słoneczne (UV) oraz opcjonalną wkładkę redukcyjną dla noworodków i wcześniaków.

Funkcja Cybex Aton 5 | fotelik 0-13

Zagłówek w foteliku Cybex Aton 5 idealnie dopasowuje się do aktualnego wzrostu dziecka, dzięki 8-stopniowej regulacji wysokości.

Połączenie wszystkich funkcjonalności wygodnego fotelika, pozwala dostosować go do zmieniającego się dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Konstrukcja nosidełka gwarantuje zapewnienie doskonałej osłony przed uderzeniem bocznym i minimalizuje ryzyko potencjalnych obrażeń. Dzięki zagłówkowi połączonemu z pasami i możliwym ustawieniem wysokości w aż 8 wariantach, oferujemy małemu pasażerowi maksymalną wygodę.

Pasy fotelika, które układają się w kształt litery Y, umożliwiają dokładne dopasowanie do sylwetki zarówno noworodków jak i starszych pociech. Zapewniają tym samym małemu podróżnikowi równie wysoki standard bezpieczeństwa przez cały czas. Dodatkowo, specjalna wkładka redukcyjna razem z zagłówkiem pozwala na uzyskanie ergonomicznego ułożenia główki, kręgosłupa i miednicy w jednej linii. Pasy bezpieczeństwa zintegrowane z zagłówkiem umożliwiają szybkie dopasowanie ich ustawienia do wzrostu dziecka bez konieczności przepinania pasów.

Funkcja Cybex Aton 5 | fotelik 0-13

L.S.P. (Linear Side-Impact Protection).

System Ochrony Bocznej w połączeniu ze skorupą siedziska mają za zadanie pochłaniać negatywną energię kinetyczną, która powstaje w trakcie zderzenia bocznego. W momencie kolizji, siła uderzenia zostaje maksymalnie zabsorbowana przez fotelik Cybex Aton 5 oraz przez wysunięte panele ochronne z wytrzymałego tworzywa. Działanie L.S.P. polega na rozproszeniu całej siły uderzenia w głąb wytrzymałej konstrukcji siedziska, tak aby nie dotarła ona do dziecka znajdującego się w skorupie.

Cybex Aton 5 | fotelik 0-13 cecha

Niezawodne rozwiązanie połączenia zagłówka z pasami, pozwala na szybką regulację wysokości fotelika.

Specjalna wkładka wypłycająca zapewnia ochronę, komfort i przede wszystkim pozwala przyjąć dziecku zdrową dla kręgosłupa pozycję leżącą. Noworodki w pierwszych dniach swojego życia posiadają wątłe mięśnie i są w dużej mierze narażone na bezwładne opadanie główki. Może to z kolei skutkować poważnymi problemami z oddychaniem, a nawet uduszeniem w nagłych sytuacjach na drodze (gwałtowne hamowanie, zderzenie czołowe). Dzięki współpracy wielu niemieckich lekarz i ekspertów udało się określić najbardziej optymalny kąt nachylenia dla małego pasażera. Badania te przełożyły się na opracowany przez firmę Cybex system regulacji siedziska, który pozwala na ustawienie wygodnej pozycji leżącej. Minimalizuje ona znacząco możliwość samoczynnego opadania główki dziecka, a starszym pociechom zapewnia dodatkowy komfort.

Cybex Aton 5 | fotelik 0-13 funkcjonalność

Elastyczne nosidełko, które zabierzesz wszędzie

Niewielkie rozmiary fotelika pozwalają na jego zmianę w jeden z elementów praktycznego i funkcjonalnego systemu podróżnego 3w1.Nosidełko w prosty sposób może zostać przypięte do stelaża wózka dziecięcego marki Cybex, GB lub innych, kompatybilnych modeli.Funkcjonalność fotelika Cybex Aton 5 może być dodatkowo rozbudowana przy użyciu specjalnych adapterów, które pozwolą na zamocowanie skorupy także na ramie wózka typu "parasolka".

Funkcja Cybex Aton 5 | fotelik 0-13

Najważniejsze atuty:

 • Szybkie i wygodne, jednoczesne ustawienie zagłówka z pasami, dla lepszego dopasowania do aktualnego wzrostu dziecka.
 • Dokładnie przylegające do sylwetki małego pasażera 3-punktowe pasy - ułożone w literę Y, chronią dziecko przed wysunięciem się z nosidełka.
 • Skorupa siedziska została zaprojektowana z dwóch warstw materiałów pochłaniających energię, co jest dodatkową gwarancją bezpieczeństwa.
 • Niezawodny System Ochrony Bocznej (L.S.P.) i szkielet wykonany z materiału energochłonnego pozwalają skutecznie osłaniać pociechę przed dotkliwymi urazami.
 • Ochraniacze naramienne wykonane z przyjemnego w dotyku materiału zapobiegają otarciom i chronią przed migrowaniem dziecka do przodu w sytuacji nagłego hamowania.
 • W wyposażeniu wózka znajduje się wkłada wypłycająca z opcją demontażu, zwiększająca bezpieczeństwo i komfort jazdy najmłodszych pasażerów.
 • Niezawodna, regulowana w 4 stopniach budka XXL została stworzona z materiału o właściwościach filtr UVP50+, który chroni dziecko przed szkodliwym promieniowaniem UV.
 • Elastyczny fotelik może być szybko i sprawnie osadzony na stelażu kompatybilnego modelu spośród szerokiej gamy wózków dziecięcych.
 • Możliwe jest zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa fotelika początkowego Aton 5 poprzez zamocowanie na praktycznej bazie
 • Obicie fotelika można w całości zdjąć i bez obaw wyprać w pralce w niskiej temperaturze, aby pozbyć się najbardziej uporczywych zabrudzeń.

Baza Cybex Isofix 2-Fix

Baza znajduje się w zestawie tylko w wersji 2w1.

Cybex Aton Baza 2-fix z możliwością montażu w Isofix oraz na pasach bezpieczeństwa.

Szybka i bezpieczna instalacja fotelika w samochodzie to cechy, które zapewnia nam baza. Aton Base 2-fix – mocowana jest w samochodzie za pomocą zaczepów Isofix, co podnosi bezpieczeństwo i stabilność fotelika. W pojazdach niewyposażonych w zaczepy Isofix baza ta może być również przymocowana pasem samochodowym.

Cybex Aton 5 | fotelik 0-13 cecha

Wyposażenie bazy Aton Base 2-fix

 • Regulowana teleskopowo noga stabilizująca zapewnia dodatkowy punkt podparcia
 • Napinacz pasa, poprawia mocowanie fotelika za pomocą pasów bezpieczeństwa
 • Automatyczny znacznik wpięcia fotelika
 • Automatyczne znaczniki wpięcia bazy w Isofix

Prezetacja wideo:

Specyfikacja

Cybex Aton 5:

 • Długość: 64 cm
 • Szerokość: 43 cm
 • Wysokość: 39 - 56 cm
 • Waga: 4,8 kg

W zestawie

Wersja standardowa:

 • fotelik samochodowy Cybex Aton 5

Wersja 2w1:

 • fotelik samochodowy Cybex Aton 5
 • Baza Cybex Isofix 2-fix

Gwarancja

 • Produkt pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji
 • Okres gwarancji: 3 lata

Akcesoria

Opinie Klientów

Napisz opinię
Kasia
2021-06-07 13:11:07

Polecam wszystkim dobre nosidło.

Janina
2020-11-03 18:13:24

Dobry i bezpieczny fotelik.

Andżelika
2020-10-20 15:23:49

Obszerne nosidełko, bezpieczne po zamontowaniu na pasy. W niewygórowanej cenie możemy zapewnić dziecku najwyższy poziom bezpieczeństawa

Stefan
2020-10-18 19:39:49

Polecam, sprawdza się dobrze.

Boss
2020-09-18 16:09:41

Dobry fotel na pasy, bezpiczny testach.

Ginol
2020-07-28 11:39:18

dobre nosidełko

Janosik
2020-06-18 10:59:10

Dobry fotelik montowany na pasy, z dobrymi wynikami testów.

Porównanie z podobnymi produktami

Cybex Aton 5 0-13 kg Cybex Aton B I-size 0-13 kg Cybex Aton B2 I-size 0-13 kg Cybex Aton S2 I-Size 0-13 kg Cybex Aton S2 I-Size 0-13 kg + Cybex Baza One
Cybex Aton 5 0-13 kg Cybex Aton B I-size 0-13 kg Cybex Aton B2 I-size 0-13 kg Cybex Aton S2 I-size 0-13 kg Cybex Aton S2 I-size 0-13 kg
od 549.00 zł
od 649.00 zł
od 689.00 zł
od 809.00 zł
od 1328.00 zł
Dane fizyczne
Przedział wagowy dziecka 0-13 kg 0-13 kg 0-13 kg 0-13 kg 0-13 kg
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 4 (z bazą), 5 (na pasy) 4, 4 (z bazą) 4 (na pasy), 4 (z bazą) brak testu brak testu
Mocowane Isofix Tak, po dokupieniu bazy isofix Tak Tak, po dokupieniu bazy isofix Tak, po dokupieniu bazy isofix Tak, po dokupieniu bazy isofix
Przodem do kier. jazdy Nie Nie Nie Nie Nie
Tyłem do kier. jazdy Tak - Tak Tak Tak
Regulacja pozycji Nie Tak Tak Tak Tak
Zagłówek z regulacją wysokości Tak Tak Tak Tak Tak
Test plus Nie Nie Nie Nie Nie
Fotel obrotowy Nie Nie Nie Nie Nie
I-Size Nie Tak Tak Tak Tak
Top Tether Nie Nie Nie Nie Nie
Prowadnica Pasa Biodrowego Nie Nie Nie Nie Nie
System Ochrony Bocznej Zewnętrzny Zewnętrzny Zewnętrzny Zewnętrzny Zewnętrzny
Wkładka Redukcyjna Tak Tak Tak Tak Tak
wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij