61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Producent: Recaro | Źródło: polska dystrybucja

Otrzymujesz gratis: Britax Romer Lusterko wteczne do obserwacji dziecka w podróży Organizer / Ochraniacz materiałowy na fotel czarny (gr) Osłony przeciwsł

Warto kupić u nas! Warto kupić na abcgps.pl

Produkt archiwalny

Gratis W skrócie Opis Specyfikacja Gwarancja Akcesoria

Gratis

W skrócie

Recaro Zero 1 jest jednym z kilku modeli na rynku, które możemy obracać w zakresie 360 stopni. Zalety jakie daje nam takie rozwiązanie, to nie tylko spora wygoda przy umieszczaniu dziecka w foteliku, to również bezpieczeństwo. Zero 1 pozwala na wożenie dziecka przodem lub tyłem do kierunku jazdy, ten drugi sposób rekomendujemy jako bezpieczniejszy i zalecamy używać go jak najdłużej.

Zero 1 cechują, tak jak w innych modelach Recaro wysokie ściany fotelika oraz zagłówka, które bardzo dobrze chronią biodra i miednicę dziecka. Fotelik możemy łatwo i szybko zamontować przy pomocy teleskopowej nogi oraz systemu Isofix z czterostopniową sygnalizację poprawnego wpięcia.

Przedział wagowy dziecka 0-18 kg
Ocena ADAC (bezpieczeństwo) 4
Mocowane Isofix Tak
Przodem do kier. jazdy Tak
Tyłem do kier. jazdy Tak
Regulacja pozycji Tak
Zagłówek z regulacją wysokości Tak
Test plus Nie
Fotel obrotowy Tak
I-Size Tak
Top Tether Nie
Prowadnica Pasa Biodrowego Nie
System Ochrony Bocznej Wewnętrzny
Wkładka Redukcyjna Tak

Opis

Funkcja Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Fotelik samochodowy Recaro Zero 1

Fotelik samochody Zero 1 marki Recaro jako jeden z nielicznych modeli może pochwalić się innowacyjnym rozwiązaniem, jakim jest możliwość płynnego obrotu o 360 stopni. Siedzisko po obróceniu w stronę drzwi wejściowych samochodu, pozwala na łatwy dostęp do fotelika oraz umożliwia poprawne usadzenie dziecka. Dodatkowo siedzisko może zostać zamontowane zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy.

Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg cecha

Niezawodna seria Recaro słynie z wyjątkowo bezpiecznych fotelików, które posiadają głębokie zagłówki oraz wysokie boczne panele. Pozwalają one na dokładną ochronę wyjątkowo delikatnych okolic miednicy i kręgosłupa małego pasażera. Te same rozwiązania zastosowano w przypadku modelu Recaro Zero 1 i-Size. Instalacja siedziska odbywa się bezpośrednio do ramy samochodu przy użyciu punktów mocowania systemu szybkiego montażu Isofix oraz teleskopowo regulowanej stopy. Nad właściwym montażem czuwa sygnalizacja, informująca na każdym z czterech etapów, o prawidłowym podpięciu elementów fotelika.

Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg funkcjonalność

Konstrukcja Recaro Zero 1 i-Size została oparta na wcześniejszym modelu - Recaro Zero 1 i dodatkowo wzbogacona o nowe funkcje:

- specjalna mata wypłycająca umieszczona wewnątrz siedziska, ma teraz większy rozmiar; rozbudowana jest także o nowe elementy, aby lepiej wypełniać boczne sekcje fotelika

- zagłówek przeszedł szereg zmian, które miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie kolizji; materiał pochłaniający energię został, w centralnej części, zastąpiony specjalną pianką z pamięcią kształtu

- tapicerkę pokrywającą zagłówek wymieniono na elastyczną tkaninę, która pozwala na dokładne wpasowanie się do kształtu główki małego podróżnika

W trakcie podróżowania samochodem może dojść do różnych niespodziewanych sytuacji, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Dlatego należy być zawsze odpowiednio przygotowanym. Fotelik dziecięcy Recaro Zero 1 i-Size jest idealnym rozwiązaniem, zapewniającym bezpieczeństwo i komfort w czasie nawet najdłuższych tras. Poszerzona wkładka wypłycająca oraz nowe elementy wypełniają boczne sekcje siedziska, co pozwala zwiększyć ochronę pociechy i zapewnia przyjęcie ergonomicznej postawy. Zagłówek zyskał dodatkowe atuty - wypełnienie pianką typu memory w centralnej części oraz pokrycie całości materiałem, który idealnie przylega do główki dziecka.

Praktyczny fotelik dziecięcy gwarantuje dużo wolnej przestrzeni, a ta z kolei pozwala małemu pasażerowi na wygodne podróżowanie bez krępowania ruchów. Montażu siedziska dokonuje się zarówno zgodnie z kierunkiem poruszania się samochodu, jak i przeciwnie. Wydłużony okres jazdy tyłem wpływa pozytywnie na ochronę górnych partii sylwetki dziecka i podnosi aż pięciokrotnie szanse uniknięcia obrażeń w trakcie kolizji czołowej pojazdu. Nowoczesny wygląd w połączeniu z szeroką paletą dostępnych wariantów kolorystycznych, powoduje że Recaro Zero 1 i-Size przypadnie do gustu każdemu użytkownikowi. Dodatkowo tapicerka wykonana jest z bardzo wytrzymałej, wysokiej jakości tkaniny, która pozwala na poprawną cyrkulację powietrza. Obicie wykazuje również właściwości higroskopijne co umożliwia łatwe utrzymanie czystości. Fotelik samochodowy dzięki innowacyjnemu systemowi obrotu o 360 stopni, sprawia że cały proces przygotowania pociechy do podróży jest przyjemnością. Wkładka redukcyjna została wykonana z pianki termoelastycznej i dedykowana jest dla najmłodszych - noworodków i niemowląt od pierwszych dni aż do 4 roku życia (nie dłużej niż do uzyskania wzrostu 105 cm).

Zaleta Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Niezawodna ochrona

Recaro Zero 1 i-Size jest liderem wśród fotelików samochodowym, o czym świadczą liczne nagrody w zakresie bezpieczeństwa, jak prestiżowe wyróżnienie za najlepsze siedzisko w Plus X Award. Nagroda za nowatorskie rozwiązania Innovation Award, IF Design Award i Reddot Design Award. Efekty pracy marki Recaro przełożyły się również na zwiększenie ochrony małego pasażera, dzięki użyciu potrójnego systemu osłon bocznych. Takie rozwiązanie pozwala na zminimalizowanie do zera ryzyka groźnych obrażeń w czasie kolizji. Dla maksymalnej wygody użytkownika, mocowanie fotelika odbywa się przy użyciu sztywnych, stalowych klamer systemu szybkiego montażu Isofix. Każdy kolejny etap instalacji Recaro Zero 1 i-Size jest sygnalizowany odpowiednimi wskaźnikami, co gwarantuje poprawne i stabilne połączenie wszystkich elementów. Prosta konstrukcja siedziska sprawia, że jego obsługa jest bardzo wygodna i intuicyjna. Uniwersalny rozmiar jest dedykowany pociechom, które znajdują się w przedziale wagowym pomiędzy 0 kg a 18 kg.

Przewaga Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Innowacyjnym zabezpieczeniem jest użycie specjalnego czujnika w dolnej części siedziska, który zablokuje możliwość montażu fotelika przodem do kierunku jazdy samochodu, jeśli dziecko nie osiągnęło odpowiedniego wzrostu. Zastosowanie bocznych ochraniaczy ASP w połączeniu z wytrzymałym szkieletem fotelika, pozwala osiągnąć wysoki standard ochrony głowy oraz miednicy małego pasażera. Ryzyko urazów w przypadku potancjalnego zderzenia bocznego zostaje zredukowane do minimum. Oprócz niezawodnego systemu Isofix nad właściwą stabilizacją Recaro Zero 1 i-Size czuwa technologia antyprzechyleniowa oraz specjalna, teleskopowo regulowana stopa, której poprawny montaż jest sygnalizowany zielonym wskaźnikiem. Dodatkowo siedzisko wyposażono w 5-ciopunktową uprząż połączoną z nowatorskim systemem Hero. Na pasach umieszczono miękkie, piankowe ochraniacze z materiału antypoślizgowego, które pełnią rolę ochronną przed otarciami i uniemożliwiają wysunięcie się dziecka do przodu w czasie nagłego hamowania. Osłona znajdująca się od strony kanapy, absorbuje negatywną energię kinetyczną powstałą w czasie uderzenia w tył pojazdu.

Praktyczny i wygodny w czasie każdej podróży

Zwiększony rozmiar modelu Zero 1 i-Size i uzyskana dzięki temu przestrzeń, zdecydowanie podnoszą wygodę oraz poprawiają bezpieczeństwo podróży dziecka. Pas mocujący leży w miejscu łatwo dostępnym, które równocześnie nie utrudnia usadzenia pociechy na miejscu. Odpowiednio zaprojektowane, obrotowe siedzisko umożliwia ustawienie fotelika przodem do drzwi wejściowych i wygodne zapięcie lub wyjęcie malucha. Swobodna regulacja zagłówka w płaszczyźnie góra-dół na aż w 7 poziomach, pozwala dokładnie dopasować wysokość.

do aktualnego wzrostu pociechy. Praktyczne oparcie posiada natomiast opcję zmiany ustawienia kąta nachylenia w 4 różnych wariantach, w tym przyjęcia pozycji wygodnej do spania. Elastyczny zagłówek daje wygodne oparcie główki i komfortową drzemkę w czasie długiej jazdy samochodem. Firma Recaro dba o wysoką jakość swoich produktów, dlatego tapicerka wykonana jest z materiału przepuszczającego powietrze natomiast w wypełnieniu wykorzystano piankę pamięciową.

Cechy Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Wielofunkcyjne tekstylia

Praktyczne obicie Recaro Zero 1 i-Size jest wykonane z najwyższej jakości tkaniny, która zapewnia poprawną cyrkulację powietrza uniemożliwiając przegrzanie się dziecka. Dodatkowo materiał cechuje się silną absorbcją wilgoci (higroskopia), dzięki czemu okrycie pozostaje zawsze suche i czyste. Stylowa i nowoczesna - dwukolorowa tapicerka jest łatwa w utrzymaniu porządku. Wystarczy użyć wilgotnej szmatki lub odkurzacza, a w przypadku cięższych zabrudzeń, prosty demontaż pozwoli na wypranie obicia w pralce, w niskiej temperaturze.

Funkcje Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg
Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg - przewagi

Łatwa obsługa

Bezpośrednie połączenie z ramą samochodu odbywa się przy użyciu sztywnych punktów zaczepowych systemu Isofix. Dodatkowe bezpieczeństwo gwrantuje zamocowanie teleskopowo regulowanej nogi. Nad poprawnością każdego etapu montażu czuwają wskaźniki, sygnalizujące poprawne użycie złączy, ustawienie siedziska czy też odpowiedniej wysokości nogi wspierającej.

Czym jest i-Size?

Norma ta reguluje ważne aspekty związane z bezpieczeństwem jazdy tyłem do kierunku poruszania się samochodu - dla pociech, które nie osiągnęły jeszcze 15 miesiąca życia. Europejski zapis i-Size ujednolica wszystkie standardy i wyznacza nowoczesne rozwiązania, które podnoszą poziom ochrony dziecka. Główne zapisy regulują wymóg użycia odpowiednich rozwiązań:

- montaż fotelika dziecięcego odbywa się przy użyciu punktów mocowania stabilnego systemu szybkiego montażu Isofix

- rekomendowane ustawienie siedziska przeciwnie w stosunku do kierunku poruszania się pojazdu

- modyfikacja sposobu doboru odpowiedniego fotelika dziecięcego na podstawie wzrostu - zamiast wagi dziecka

- uzyskanie lepszej ochrony głowy dziecka poprzez dodatkowe usztywnienie bocznych paneli zagłówka

Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg - zalety


CO TO JEST I-SIZE?

System Isofix

Nowe normy, które zostały wprowadzone w Unii Europejskiej - wymagają aby w samochodach wyprodukowanych po 2012 roku automatycznie stosowano system szybkiego montażu Isofix. Rozwiązanie to ma na celu zlikwidowanie nieprawidłowego mocowania fotelików i zwiększenie bezpieczeństwa podróżowania dzieci. Recaro Zero 1 i-Size posiada dodatkowo kolorowe wskaźniki, wspomagające właściwą instalację siedziska. Zielony kolor sygnalizuje właściwe wpięcie danego elementu do punktu mocowania. Czerwony informuje natomiast o braku stabilnego połączenia.

Atrybuty Recaro Zero1 I-Size 0-18 kg

Dłuższe podróżowanie tyłem

Standard i-Size umożliwia jazdę w ułożeniu przeciwnym w stosunku do kierunku poruszania się samochodu, aż do uzyskania przez małego pasażera wzrostu 105 cm (lub wieku 15 miesięcy). Rozwiązanie to pomaga w znaczący sposób zredukować ryzyko groźnych urazów głowy i szyi dziecka. Badania wykazały, iż pociechy właśnie w trakcie zderzenia czołowego pojazdu są najbardziej narażone na przeciążenia, a nawet nieodwracalne obrażenia ciała.

Nowy sposób określania momentu zmiany ustawienia fotelika

Najnowsze ustalenia dotyczące przepisów i-Size, potwierdzone licznymi badaniami oraz opinią ekspertów wykazują, że wcześniejszy system bazujący na wadze był mało skuteczny. Od teraz zmiana ustawienia fotelika samochodowego dyktowana jest odpowiednim wzrostem, a nie jak to było wcześniej, wagą dziecka. Pozwala to dokładne określić właściwy moment zmiany kierunku jazdy - wizualnie wtedy, gdy główka małego pasażera zaczyna wystawać poza obrys siedziska.

Poprawa bezpieczeństwa

Użycie usztywnionych paneli bocznych zagłówka oraz specjalnego wypełnienia z materiału energochłonnego pozwalają na zaabsorbowanie większości ilości negatywnej siły kinetycznej, powstałej wskutek kolizji lub wypadku. Ma to szczególnie pozytywny wpływ na ochronę delikatnych okolic główki, kręgosłupa i miednicy dziecka.

Specyfikacja

  • Długość: 64 cm
  • Szerokość: 45-55 cm
  • Wysokość: 61-68 cm
  • Waga: około 15 kg

Gwarancja

Akcesoria

Opinie Klientów

Napisz opinię

Nikt jeszcze nie ocenił tego produktu. Bądź pierwszy!

wróć do góry
Strona korzysta z plików Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Zasady ich wykorzystania są opisane w naszym regulaminie. W każdej chwili możesz wyłączyć Cookies w swojej przeglądarce.

OK, zamknij