Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

Więcej o markach:

Cybex
 

Cybex Pallas

Foteliki samochodowe Cybex Pallas są dedykowane dzieciom o wadze 9- 36 kg. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom fotelik będzie zmieniał się wraz z dzieckiem.

Serię Cybex Pallas tworzą 4 modele fotelików dziecięcych. Od dostępnych na rynku modeli, wyróżniają się przede wszystkim innowacyjną regulowaną poduszką bezpieczeństwa umieszczoną przed dzieckiem na wysokości tułowia. Nie posiadają przez to wewnętrznych pasów bezpieczeństwa. Jednak jest więcej powodów, by wybrać fotelik z serii Pallas.

O różnicach między modelami Cybex Pallas przeczytasz na dole strony.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Różnice między modelami z serii Cybex Pallas

Po zapoznaniu się z poniższą charakterystyką każdego modelu łatwiej będzie podjąć decyzję, który fotelik samochodowy wybrać dla swojego dziecka.

1. Cybex Pallas M-Fix

Ten model łączy w sobie 2 rozwiązania. Najmłodsze dzieci przez okres około 4 lat są przewożone w foteliku z dodatkową osłoną tułowia w postaci poduszki oraz na specjalnej bazie z systemem Isofix. Po zdemontowaniu tych dwóch elementów, powstaje model dostosowany do potrzeb starszych dzieci, montowany za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa - spełnia wtedy funkcje jak każdy fotelik 15-36kg. Fotelik Cybex Pallas M-Fix został wyposażony w:

 • nową wersję systemu L.S.P.,
 • panele boczne wykonane z wysokiej jakości tworzywa, posiadają niezależną regulację i stanowią dodatkową ochronę ramion, głowy i tułowia podczas zderzeń bocznych,
 • opatentowany model zagłówka. Jego 3-stopniowa regulacja w płaszczyźnie tył-przód stanowi skuteczną ochronę szyi i głowy. Takie rozwiązanie zapewnia również bezpieczną pozycję podczas snu,
 • system wentylacji w siedzisku,
 • tapicerkę o wysokiej odporności na zabrudzenia.

Waga całkowita tego modelu wynosi 9,3 kg, a jego wymiary to:

 • Długość: 43 cm
 • Szerokość: 54 cm
 • Wysokość: 70 cm

2. Cybex Pallas S-Fix

Model ten posiada wszystkie funkcje dostępne w modelu Cybex Pallas M-Fix - jest to również fotelik na Isofix. Jedyne różnice to wymiary. Pallas S-Fix jest nieco szerszy i 15 cm niższy. Jego waga nieznacznie przewyższa całkowitą masę M-Fix, gdyż wynosi 10 kg, a jego wymiary to:

 • długość: 43 cm
 • szerokość: 50 cm
 • wysokość: 68,5 cm

3. Cybex Pallas M-Fix SL

To najstarszy model z serii Pallas. Wyróżnia go brak bazy. System Isofix został umieszczony w tylnej części fotelika i może zostać schowany. W autach, które nie posiadają Isofix, fotelik można zamontować na pasach bezpieczeństwa. Nie posiada regulacji osłon bocznych i zagłówka. Cybex Pallas M SL z powodu braku bazy, jest najlżejszy ze wszystkich modeli Pallas - waży niespełna 6 kg, a jego wymiary to:

 • Długość: 42 cm
 • Szerokość: 54 cm
 • Wysokość: 63 cm

4. Cybex Pallas G i-Size

Model G i-Size wyróżnia się od pozostałych fotelików w rodzinie Pallas zakresem wagowym. Jako jedyny jest przeznaczony dla dzieci od 9 do 50 kg. To jedyny fotelik z serii, który został wyposażony we wbudowane pasy do osłony tułowia. Posiada Liniowy System Osłon Bocznych Plus, który zapewnia zwiększone bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznej. System L.S.P. Plus redukuje siły uderzenia bocznego o ok. 20% w porównaniu do tego samego fotelika bez systemu L.S.P. To jedyny model z serii Pallas, który nie brał udziału w tekście bezpieczeństwa ADAC, jednak jest to świetny fotelik dla 3-latka. Jego waga całkowita wynosi 8,9 kg, a wymiary to:

 • Długość: 40,5 cm
 • Szerokość: 59,5 cm
 • Wysokość: 59 cm

Foteliki Cybex Pallas - cechy wspólne serii

Seria Pallas posiada liczne systemy, które sprawiają, że są to bezpieczne foteliki samochodowe dla dzieci.

 • Osłona tułowia – nowoczesna poduszka zamiast standardowych pasów bezpieczeństwa dla najmłodszych dzieci stanowi ochronę tułowia podczas uderzeń bocznych i czołowych. Wyklucza konieczność użycia wewnętrznych pasów bezpieczeństwa wśród dzieci w I kategorii wagowej. Osłona posiada intuicyjny system regulacji.
 • ADAC – większość modeli z serii Pallas z wyjątkiem G i-Size brało udział w testach bezpieczeństwa ADAC i uzyskało w nim 4 gwiazdki. To potwierdza skuteczną ochronę dziecka podczas podróży.
 • Isofixfoteliki Cybex z serii Pallas posiadają wbudowany system Isofix, dzięki któremu montaż w aucie odbywa się szybko i bezproblemowo. Isofix wyklucza popularne błędy, dzięki czemu bezpieczeństwo dziecka jest zawsze na najwyższym poziomie.
 • Pasy bezpieczeństwa – starsze dzieci przypinane są samochodowym pasem bezpieczeństwa, który jednocześnie unieruchamia fotelik. Dzięki temu, foteliki z serii Pallas mogą być stosowane także w autach bez systemu Isofix
 • Podróż przodem do kierunku jazdy – cała seria Pallas jest dostosowana do podróżowania wyłącznie przodem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania fotelików.
 • Regulowany zagłówek – oprócz tego, że rośnie razem z dzieckiem zapewnia wygodną pozycję podczas snu.
 • Regulacja oparcia – każdy model posiada wielostopniową regulację oparcia, w celu lepszego dopasowania do zmieniającej się sylwetki dziecka.

Cybex Pallas – czy warto je wybrać?

Foteliki samochodowe marki Cybex to połączenie nowoczesnych rozwiązań z komfortem podróżowania. Stanowią one ochronę małych pasażerów podczas każdej podróży. Dzięki regulacji można je dopasować do sylwetki dziecka. Około 4 roku życia osłonę należy zdemontować. Wówczas foteliki przeobrażają się w modele z serii Cybex Solution. Wygodne siedziska z odchylanym oparciem zapewniają idealne dopasowanie do kształtu kanapy w samochodzie. Foteliki samochodowe 9-36 - Cybex Pallas - z wyjątkiem modelu G i-Size, który nie brał udziału w teście, otrzymały od ADAC po 4 gwiazdki, a zatem zapewniają dziecku optymalny poziom bezpieczeństwa.

wróć do góry