Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik Isofix 0-13

Najlepsze foteliki dla noworodków występują w przedziale wagowym 0-13 kg. To jedyny właściwy wybór dla niemowląt od pierwszych dni narodzin. Fotelik 0-13 Isofix zapewnia dziecku właściwą pozycję podczas podróży oraz łatwy sposób montażu. System Isofix najczęściej występuje w bazie do fotelika 0-13. Dlatego, aby z niego skorzystać, trzeba posiadać i fotelik i bazę. Taki zestaw można nabyć osobno lub razem.

Foteliki Isofix 0-13 to konieczne akcesorium, bez którego rodzice noworodków nie dadzą rady funkcjonować. Foteliki powinny być wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów, a dodatkowa wkładka redukcyjna w zestawie przyda się najmłodszym pasażerom. Zwiększy ich komfort poprzez dodatkową amortyzację wstrząsów oraz miękkie wypełnienie.

Więcej o fotelikach samochodowych 0-13 Isofix przeczytacie poniżej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Foteliki tyłem do kierunku jazdy

Modele fotelików z tej kategorii wagowej są przeznaczone dla noworodków od pierwszych dni życia. Fotelik jest potrzebny już podczas podróży ze szpitala do domu. Każda podróż samochodem obliguje rodziców do zapewnienia dziecku odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Ustawia się je tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania fotelika.

1. Pozycja leżąca nie obciąża kręgosłupa noworodka

Fotelik 0-13 Isofix umożliwia dziecku podróż we właściwej pozycji, która nie obciąża kręgosłupa. Ważny jest kąt nachylenia oparcia, ponieważ noworodek powinien jeździć w pozycji leżącej. 5-punktowe pasy bezpieczeństwa należy zawsze ustawić w odpowiedniej pozycji. Pasy nie mogą być skręcone, a naramienniki powinny znajdować się na ramionach.

2. Funkcjonalny Isofix ułatwia montaż

Fotelik samochodowy 0-13 Isofix najczęściej montuje się przy użyciu odpowiedniej bazy. Baza posiada wbudowane uchwyty Isofix co ułatwia przeprowadzenie instalacji w samochodzie. Oczywiście warunkiem skorzystania z zalet bazy Isofix jest auto, które zostało wyposażone w analogiczne uchwyty. Jeśli auto nie posiada systemu Isofix można skorzystać z bazy montowanej pasami bezpieczeństwa lub do instalacji fotelika używać za każdym razem samochodowego pasa bezpieczeństwa.

3. Bezbłędnie i bezpiecznie

System Isofix pozwala uniknąć popularnych błędów montażowych, które są nagminne podczas montowania fotelika przy użyciu samochodowego pasa. Isofix skraca również czas montażu. To nowoczesny, wygodny i zwiększający bezpieczeństwo system.

4. Wygodny system podróżny z fotelikiem 0-13 Isofix

Foteliki dla noworodków z kategorii 0-13 kg to jedyne modele, które mogą być elementem funkcjonalnego systemu podróżnego. Travel System tworzy wózek dziecięcy wraz z fotelikiem. Dzięki kompatybilnym adapterom fotelik z dzieckiem można w szybki i intuicyjny sposób umieścić na ramie wózka. Dzięki takiej możliwości nie trzeba wybudzać pasażera z drzemki. Wystarczy przestawić fotelik z auta do wózka i gotowe. Można ruszać w drogę.

5. Waga fotelika ma znaczenie!

Praktyczny fotelik 0-13 powinien mieć niską wagę. Najczęściej rodzice przenoszą noworodka wraz z fotelikiem. A podczas tej czynności waga ma istotne znaczenie.

Fotelik Isofix 0-13 – wygoda i bezpieczeństwo

Ważny jest także kształt poprzecznej barierki, która umożliwia przenoszenie fotelika z dzieckiem. Warto przed zakupem sprawdzić, czy ten uchwyt jest poręczny. Należy również pamiętać, by przed rozpoczęciem podróży poprzeczną barierkę umieścić w pozycji zgodnej z instrukcją obsługi. W przeciwnym razie może ona zagrażać zdrowiu, a nawet życiu dziecka.

wróć do góry