Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik Isofix 0-18

Fotelik samochodowy 0-18 Isofix jest dedykowany dzieciom od urodzenia do 4 lat. Najczęściej do takiego zestawu jest dołączona wkładka redukcyjna, która zmniejsza wolną przestrzeń w foteliku, gdy podróżuje w nim niemowlę. Nowoczesne foteliki samochodowe umożliwiają podróżowanie tyłem do kierunku jazdy aż do 4 roku życia. To najlepsza pozycja, która sama w sobie stanowi zabezpieczenie małego pasażera podczas kolizji. Wbudowane liczne systemy dodatkowo pomagają w zabezpieczeniu dziecka.

Więcej szczegółowych informacji o fotelikach 0-18 Isofix przeczytasz poniżej.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Fotelik Isofix 0-18 – czy warto go wybrać?

System Isofix to dwie klamry umieszczone w dolnej części fotelika lub kompatybilnej z nim bazy. Łączy się je z uchwytami wbudowanymi w karoserię auta. Taki system eliminuje możliwość popełnienia błędu do minimum. Instalacja przebiega w sposób łatwy i intuicyjny. Poprawny sposób montażu ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo dziecka. Dlatego bez wątpienia warto wybrać fotelik 0-18 kg z Isofix. Jeśli tylko auto posiada w wyposażeniu ten system, Isofix świetnie się sprawdzi.

Kiedy zdecydować się na zakup fotelika 0-18?

Foteliki z kategorii 0-18 kg mają dość szeroki zakres wagowy. Takie modele, ze względu na bezpieczeństwo, warto wybrać dopiero wtedy, gdy dziecko wyrośnie z fotelika dla noworodków 0-13 kg. Przed zakupem należy pamiętać, że im węższy zakres wagowy, tym lepsze dopasowanie fotela do anatomii dziecka. Dla noworodków najlepsze foteliki, to te, które występują samodzielnie wyłącznie w kategorii 0+. Zapewniają odpowiednią pozycję leżącą, która nie obciąża ich kręgosłupa. Foteliki o zakresie 0-18 kg są tożsame z modelami 9-18 kg.

RWF czy FWF

Do 4 roku życia dzieci powinny podróżować wyłącznie w pozycji tyłem do kierunku jazdy (RWF). Podczas kolizji ciało dziecka jest dociskane do pleców fotelika, przez co nie dochodzi, lub dochodzi znacznie mniejszym stopniu do naciągnięcia delikatnych mięśni szyi i karku pasażera. Większość fotelików 0-18 Isofix pozwala na przewożenie dziecka w pozycji RWF przez cały okres użytkowania. W niektórych modelach można zmienić kierunek jazdy na FWF, gdy dziecko osiągnie minimalną wagę lub wzrost wskazany w instrukcji obsługi.

Wyposażenie fotelika 0-18 Isofix

Aby fotelik stanowił skuteczną ochronę dziecka przed skutkami kolizji, powinien być wykonany z odpornego na uszkodzenia tworzywa. O bezpieczeństwo pasażera podczas kolizji bocznych dbają osłony boczne. Należy jednak pamiętać, by przed użytkowaniem odpowiednio je wyregulować. Fotelik dziecięcy powinien mieć pasy 3-punktowe lub 5-punktowe. Przed każdą podróżą należy je zapiąć. Tylko wtedy dziecko jest zabezpieczone przed skutkami choćby gwałtownego hamowania.

Aby fotelik był dopasowany do anatomii dziecka na każdym etapie wzrostu, powinien mieć ruchome elementy. Miękko wyścielany zagłówek to skuteczna osłona głowy, karku i szyi. Łatwa zmiana pozycji uprzęży bezpieczeństwa zawsze dopasuje się do wzrostu dziecka.

Regulowany kąt nachylenia oparcia

Ważny jest również kąt nachylenia oparcia. Jeśli fotelik ma kilka opcji ustawienia, zapewni dziecku właściwą pozycję podczas drzemki.

Obrotowa baza do fotelika 0-18

Foteliki z bazą obrotową 180 stopni lub 360 stopni to nowoczesna linia produktów, która ułatwia korzystanie z fotelika. Umożliwiają również wpinanie i wypinanie dziecka w wygodnej pozycji, która nie obciąża kręgosłupa. Foteliki obrotowe 180 stopni umożliwiają podróżowanie w pozycji RWF, a te z bazą obrotową 360 stopni są zarówno RWF jak i FWF.

Fotelik 0-18 Isofix – czy warto go wybrać?

To niezbędny fotelik samochodowy, w którym powinno podróżować każde dziecko. Modele z tej kategorii spełniają potrzeby dzieci do 4 roku życia, świetnie dopasowują się do ich anatomii i zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa podczas każdej podróży. Jeśli fotelik 0-18 Isofix będzie montowany przy użyciu bazy Isofix, warto wybrać taki model, który pasuje do bazy od fotelika 0-13 kg. Można w ten sposób użytkować jedną bazę przez 4 lata.

wróć do góry