Zniżka na pierwszy zakup! %
61 415 27 51 info@boboking.pl zaloguj się koszyk (0)

Filtruj

Cena

Producent

Przedział wagowy dziecka

Ocena ADAC (bezpieczeństwo)

Mocowane Isofix

Przodem do kier. jazdy

Tyłem do kier. jazdy

Regulacja pozycji

Zagłówek z regulacją wysokości

Test plus

Fotel obrotowy

I-Size

Top Tether

Prowadnica Pasa Biodrowego

System Ochrony Bocznej

Wkładka Redukcyjna

 

Fotelik Isofix 9-18

Fotelik 9-18 Isofix to model dedykowany dla dzieci od 9 do 18 kg wagi. Najczęściej producenci fotelików samochodowych z tej kategorii wagowej umożliwiają podróżowanie dzieciom tylko w pozycji tyłem do kierunku jazdy przez cały okres użytkowania. To najbezpieczniejsza forma podróżowania dla tych pasażerów, którzy nie ukończyli 4 lat. Niektóre modele pozwalają zmienić kierunek jazdy po uzyskaniu przez dziecko wskazanego w instrukcji obsługi wzrostu lub wagi. System Isofix ułatwia montaż i zapewnia solidne połączenie fotela z karoserią auta, co zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Więcej o fotelikach samochodowych 9-18 Isofix przeczytacie na dole strony.

Filtruj
Porównaj produkty (0)

Od 6 miesięcy do 4 roku życia

Fotelik Isofix 9-18 to model, który jest przeznaczony dla dzieci zaraz po tym jak wyrosną z noworodkowej łupiny. Ta grupa, dzięki wąskiemu zakresowi wagowemu idealnie dopasowuje się do anatomii dziecka, zapewniając pasażerowi maksymalny poziom bezpieczeństwa.

RWF czy FWF

Fotelik samochodowy 9-18 Isofix w pierwszej fazie użytkowania montuje się tyłem do kierunku jazdy. Taka pozycja stanowi dodatkowe zabezpieczenie pasażera podczas kolizji. Powstająca w czasie wypadku siła dociska dziecko plecami w oparcie fotelika, przez co niewykształcone jeszcze mięśnie i głowa są w mniejszym stopniu narażone na uszkodzenie. Niektórzy producenci dopuszczają zmianę kierunku jazdy w późniejszym okresie użytkowania fotelika. Jednak ze względów bezpieczeństwa, warto do 4 roku życia korzystać tylko z pozycji RWF.

Baza obrotowa w foteliku 9-18 Isofix

Fotelik 9-18 Isofix można kupić wraz z obrotową bazą w zestawie, która w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z wybranego modelu. Pierwszy rodzaj baz umożliwia obrót o 180 stopni. Fotel z taką bazą można odwrócić w kierunku drzwi, by w wygodnej pozycji wpiąć lub wypiąć dziecko. Taki model nie umożliwia zmiany kierunku jazdy z przodem lub tyłem do niej.

Fotelik z bazą 360 stopni jest bardziej funkcjonalny. Umożliwia obrót fotela. Pozwala również na zamianę kierunku jazdy z RWF na FWF.

5-punktowa uprząż bezpieczeństwa

Dobry fotelik 9-18 Isofix powinien posiadać wewnętrzne pasy bezpieczeństwa z pięcioma punktami. W przypadku gwałtownego hamowania powstała energia jest lepiej rozprowadzona i mniej zagraża dziecku.

Miękki zagłówek skutecznie chroni głowę i kark

Regulowana wysokość zagłówka to skuteczna ochrona głowy dziecka. Miękko wyściełany zagłówek zabezpiecza głowę nawet podczas drzemki, zachowując ją w bezpiecznej strefie. Warto zwrócić uwagę, czy wybrany model dodatkowo posiada funkcję regulacji zagłówka w płaszczyźnie przód – tył.

System Isofix eliminuje błędy montażowe

System Isofix ułatwia montaż fotelika 9-18. Dwa uchwyty umieszczone w dolnej części bazy lub podstawy fotela łączy się z klamrami znajdującymi się w aucie. Taki sposób instalacji zapewnia lepszą stabilizację oraz pozwala uniknąć najpopularniejszych błędów montażowych.

Wygodna pozycja podczas snu

Fotelik samochodowy 9-18 Isofix umożliwia regulację kąta nachylenia oparcia w kilku wygodnych pozycjach. Dzięki temu dziecko będzie mogło drzemać podczas jazdy w bezpiecznej i wygodnej pozycji.

Fotelik samochodowy 9-18 Isofix – czy warto go wybrać?

Foteliki 9-18 Isofix to świetna propozycja dla rodziców, którzy cenią funkcjonalność i bezpieczeństwo dziecka podczas wspólnych podróży. Są nowoczesne i komfortowe. Specjalne profilowanie zapewnia jazdę w pozycji zgodnej z anatomią dziecka. Skuteczność wybranych modeli potwierdza również udział w teście ADAC. Im więcej gwiazdek za bezpieczeństwo fotelik otrzymał, tym bardziej skuteczne rozwiązania zostały w nim zastosowane. Szeroka oferta fotelików samochodowych 9-18 Isofix pozwala na dopasowanie jej do możliwości finansowych.

wróć do góry